Hajto krytykuje Beenhakkera i poziom ekstraklasy

Tomasz Hajto nisko ocenia poziom ekstraklasy, myśli zatem o przedłużeniu kontraktu z Górnikiem Zabrze.
Obecny kontrakt Tomasza Hajto z Górnikiem Zabrze jest ważny jeszcze przez rok. Wiedzą o tym działacze klubów ekstraklasy. "Giani" otrzymał już dwie oferty pracy w charakterze dyrektora klubu. Obie odrzucił. Jak mówi, z dwóch powodów. - Po pierwsze priorytet ma Górnik - rozpoczyna Hajto.

- Przenosząc się do Zabrza zerwałem niemal dożywotnią umowę z ŁKS Łódź. Zrobiłem to z sentymentu do Górnika, skąd przecież wyjechałem na Zachód. Poza tym jestem po ustaleniach z prezesem Ryszardem Szusterem. Za oferty dziękuję jednak także dlatego, że jak patrzę na poziom naszej ligowej piłki to wiem, że stać mnie nie na rok, ale przynajmniej na dwa lata grania na wysokim poziomie. W poprzednim sezonie wygrałem dwa plebiscyty, wasza gazeta wybrała mnie do "jedenastki" sezonu. To mnie mobilizuje - mówi Hajto, który w ostatnim czasie zasłynął z goli zdobywanych kopnięciami z dalszej odległości.

W sparingu z Amkarem Perm zdobył bramkę niemal z połowy boiska. Warto przypomnieć, że to samo zrobił zimą, w meczu z Ham-Kam, a w ligowej potyczce z Polonią Bytom zaskoczył Michala Peskovića strzałem z 60 metrów. Nic dziwnego, że w ostatnim okresie więcej mówiło się o pięknych bramkach Hajty, niż o żółtych kartkach, które z taką lubością pokazują mu sędziowie. Nietypowe gole mogą być świetną kartą przetargową w rozmowach. (...)

A co jeśli Górnik zmienił zdanie i nie widzi Hajty w roli działacza? Wtedy może stać się tak, że po wygaśnięciu umowy "Giani" przeniesie się tam, gdzie będzie mógł się realizować także po zakończeniu kariery piłkarskiej.

Inna sprawa, że w trakcie Euro 2008 Hajto próbował swoich sił w roli eksperta Polsatu. Może to jest jego przeznaczenie? W końcu jego krytyczne uwagi wzbudzały wiele emocji. - Wiele lat grałem w reprezentacji, byłem jej kapitanem. Miałem więc prawo spytać faceta, który zarabia prawie milion euro dlaczego Polska wypadła tak słabo. Dlaczego nie byliśmy przygotowani pod względem fizycznym (...) - podsumowuje Hajto.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]