Górnik zagra niczym Rosja na Euro

Nie chwalą się bogactwem, tymczasem klubowa kasa pęcznieje. Na nowy stadion chcą przeznaczyć 200 mln złotych - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
W poprzednim sezonie budżet Górnika Zabrze wynosił 13 milionów złotych. W najbliższych rozgrywkach będzie o 12 milionów większy. Lada dzień piłkarze otrzymają premie za osiągnięcie celu sportowego za poprzedni sezon, łącznie zgarną ponad milion złotych. Dla wyróżniających się zawodników zarząd przygotował dodatkowo niespodziankę, czyli podwyżkę apanaży.

Mniej niż przed rokiem

W Zabrzu trwa dyskusja o budowie stadionu. Koszt inwestycji to 200 milionów zlotych. Finansowy raport świadczy o tym, że śląskiemu klubowi dobrze się powodzi. Z drugiej strony, gdy rozmawia się z działaczami Górnika, można odnieść wrażenie, że na Roosevelta... ledwo wiążą koniec z końcem. Na zakupy nowych piłkarzy zabrzanie wydali w tym okienku zaledwie milion złotych, podczas gdy rok temu wyłożyli 2 i pół miliona, a w zimie dorzucili 500 tysięcy na uzupełnienia składu. Dzięki tej kasie udało się zrealizować założony cel, czyli wywalczyć ósme miejsce na mecie rozgrywek. Teraz Allianz chce czegoś więcej. Czy Górnika stać jednak na zajęcie piątego miejsca, skoro na transfery poszły znacznie mniejsze środki niż poprzednio?

Jak Rosja!

Słuchając historii o konieczności spłacania długów poprzedników i uważnym oglądaniu każdej wydanej złotówki, trudno w to uwierzyć. Chyba że, a fakty o tym świadczą, Górnik celowo pomniejsza własne bogactwo, żeby poprawić swoją pozycję, na przykład w transferowych negocjacjach. Zresztą trener Ryszard Wieczorek mówi, że kadrze nie jest potrzebna rewolucja, a jedynie kosmetyka. - Grupa, którą trenuję od roku zalicza właśnie kolejny okres przygotowawczy, po którym będzie lepsza niż wiosną - przekonuje Wieczorek. - Zawodnicy z każdym dniem podnoszą swój poziom i wierzę, że w przyszłym sezonie zagrają niczym Rosja na Euro 2008 - dodaje trener.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]