Odwrotu nie ma

Firma Allianz Polska przyznała obiektowi, który ma powstać w Zabrzu maksymalną ocenę 10 punktów. Kibice? Notę „9”.
Stadion na 31000 widzów powstanie prawdopodobnie w Zabrzu przy ul. Roosevelta. Prawdopodobnie, bowiem ostateczną decyzję podejmą zabrzańscy radni. W każdym razie po poniedziałkowej deklaracji prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik odwrotu już nie ma. Został wybrany projekt, gmina ma zdolność kredytową, obiekt ma stanąć w miejscu, gdzie dziś rozgrywa swe mecze Górnik. Termin oddania to rok 2012.
Z trzech prezentowanych w kwietniu projektów, największe uznanie zdobył ten przygotowany w krakowskim biurze projektów „Architektura”, a firmowany przez Andrzeja Wiszowatego i Macieja Wójtowicza. – Na jakiej podstawie podjęto taką decyzję? Wybraliśmy niezależne zespoły, które oceniły projekty w zależności od różnych kryteriów. Tylko w jednej – budowlano-instalacyjnej – ten projekt minimalnie przegrał z konkurencją. W pozostałych wygrał, czasami zdecydowanie – tłumaczy Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza. Szczególnie pod względem oceny funkcji sportowych projekt „krakowski” zdeklasował konkurencję. Zarząd klubu dał mu ocenę 7 (skala 1-10), Allianz – 10, a kibice – 9. Pozostałe były ocenione znacznie niżej. Inna rzecz, że projekt Andrzeja Wiszowatego jest najdroższy i najtrudniejszy do wykonania. – Chodziło nam o to, by zmieścić się w 200 milionach. Ten projekt na dziś jest nieco droższy, ale różnice nie są bardzo duże – dodaje Lewandowski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]