Nowak: Muszę być numerem jeden

Sebastian Nowak, korzystając z okienka zimowego, w poprzednim sezonie zasilił szeregi drużyny Ryszarda Wieczorka. Nowak praktycznie przez całą wiosnę był rezerwowym bramkarzem Górnika. Teraz, gdy nie ma już Borisa Peskovicia, o miejsce w bramce może być spokojny. 

- Okres spędzony w Górniku jak na razie jest udany. Tutaj mam możliwość dalszego rozwoju. Przede wszystkim chcę zdobyć status bramkarza numer jeden. Teraz jestem najstarszym golkiperem, więc to jest moje zadanie. Gra w Górniku jest dla mnie priorytetem, nie ma innej opcji. Mam nadzieję, że powiedzie mi się ta misja - powiedział Sebastian Nowak.

W Zabrzu nie zobaczymy Mateusza Sławika, który może szukać sobie nowego pracodawcy. Z pierwszym zespołem oprócz Nowaka trenują 17-letni Łukasz Skorupski i Tomasz Laskowski. - To są bardzo dobrzy bramkarze, mimo swojego młodego wieku. Muszą doszlifować pewne umiejętności, ale trenuje nas Piotr Wojdyga, który jest bardzo dobrym fachowcem. Mamy z nim treningi indywidualne, forma każdego z nas idzie do góry, wszystko robimy z "głową". Oby Ci młodzi naciskali na tych starszych (śmiech). Ja już jestem najstarszy, a w rundzie wiosennej jeszcze byłem najmłodszy wśród bramkarzy - mówił z uśmiechem na twarzy były zawodnik Ruchu Chorzów.

- Konkurencja nie śpi. Nic nie ma za darmo, każdy z nas ma takie same szanse. Muszę sobie wywalczyć zaufanie u trenerów, aby bronić od pierwszego spotkania. W każdej grze kontrolnej, na każdych zajęciach należy dawać z siebie wszystko - dodał. Na Śląsku raczej nie zobaczymy Bartosza Fabiniaka, bramkarza Widzewa Łódź. Z kolei testowany przez kilka dni Rafał Gikiewicz nie pojawił się na poniedziałkowych zajęciach Górnika, ponieważ włodarze Legii Warszawa skusili go swoją propozycją. Jeżeli młody golkiper do piątku pokaże się z dobrej strony, to na pewno zostanie przy Łazienkowskiej - zakończył Nowak.

źródło: ASInfoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]