Prezydent Zabrza: Chcemy skończyć budowę stadionu do 2012 roku

Jak już informowaliśmy kilka dni temu, zespół powołany przez prezydenta Zabrza Małgorzatę Mańkę Szulik zarekomendował wybór jednej z trzech proponowanych koncepcji nowego stadionu. Ma to być obiekt na 31 tysięcy miejsc siedzących (pod dachem), którego koszt szacowany jest na 200 mln złotych. Jeżeli zostanie zaakceptowany, w marcu 2009 powinien być gotowy projekt budowlany.

"Ta koncepcja została bardzo wysoko oceniona przez niemal wszystkie powołane specjalistyczne zespoły i pewnie wygrała" - powiedział wiceprezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski, który przedstawił dokładną punktację w poszczególnych kategoriach. Jeszcze dzisiaj wyniki tych opracowań przedstawiono radnym. Projekty mają być ostatecznie głosowane podczas wrześniowej sesji rady miasta, jednak to wydaje się formalnością, bo i tak decydujący głos ma prezydent miasta.

"Musimy mieć nowoczesny stadion, żeby w przyszłości nasz ambitny zespół miał gdzie grać. Budowa stadionu jest ujęta w wieloletnim planie inwestycyjnym. To ogromne przedsięwzięcie, ale nie możemy zwlekać. Chcemy dotrzymać terminu i skończyć budowę do 2012 roku" - dodała Mańka Szulik.

źródło: PAP / Gazeta WyborczaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]