Allianz Polska: dotrzymujemy obietnic

W poniedziałek 30 czerwca Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy podjęło decyzję o podniesieniu kapitału Górnika Zabrze o 8 milionów złotych. Kapitał zostanie opłacony przez Allianz Polska. Tym samym firma stanie się większościowym udziałowcem w Klubie (blisko 65% udziałów). 

Pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące działania, w tym rozwój marketingu oraz transfery, a także zaległe zobowiązania finansowe Klubu.

Allianz Polska zależy na długoterminowej współpracy z klubem Górnik Zabrze. Podniesienie kapitału jest dotrzymaniem złożonej w lipcu zeszłego roku obietnicy o strategicznym zaangażowaniu w Klub. Jako większościowy udziałowiec Allianz Polska chce nadal bardzo blisko współpracować na zasadach partnerskich z Miastem Zabrze.

„Naszym zdaniem nie jest ważne kto ma ile udziałów, ale by wspólnie z Miastem Zabrze udało nam się przywrócić świetność Górnika. Cel na nowy sezon jest jasny – przynajmniej piąte miejsce, a w 2012 roku – Mistrzostwo Polski, które chcielibyśmy świętować już na nowym stadionie. Widzimy postępy, ze strony Miasta dot. budowy nowego obiektu dla Górnika Zabrze, jesteśmy przekonani, że ten projekt zostanie zrealizowany i dlatego z naszej strony dotrzymujemy obietnic” – powiedział Michał Mueller – szef rady nadzorczej klubu i wiceprezes Allianz Polska.

Oprócz zaangażowania kapitałowego, Allianz zamierza nadal rozwijać Górnik Zabrze na wielu innych płaszczyznach – finansowej, administracyjnej, informatycznej i marketingowej. Obecnie jest opracowywana nowa strategia marketingowa dla Klubu obejmująca komunikację zewnętrzną i wewnętrzną, działania lojalnościowe dla kibiców, sprzedaż gadżetów, umowy reklamowe i pakiety sponsorskie.

źródło: Allianz PolskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]