Odpowiedź Stowarzyszenia na pismo Zarządu Górnika Zabrze w sprawie cen karnetów

W odpowiedzi na Państwa pismo z dnia 10.06.2008r dotyczące cen biletów oraz karnetów na sezon 2008/2009 Stowarzyszenie „Klub Sympatyków Górnika Zabrze” musi po raz kolejny wyrazić stanowczy sprzeciw wobec tak drastycznych podwyżek. Oczywiście z wielką przyjemnością przyjęliśmy informację iż nasze propozycje dotyczące zwiększenia asortymentu w postaci karnetów ulgowych oraz rodzinnych i ich ceny zyskały aprobatę Zarządu Górnika Zabrze SSA. Natomiast z całą stanowczością podkreślamy, iż nie możemy się zgodzić na cenę karnetów na trybunę krytą w wysokości 1000 zł za sezon. Naszym zdaniem jest to cena bardzo wygórowana i nie adekwatna do obecnej sytuacji klubu zarówno sportowej jak i organizacyjnej. Dodatkowo przedstawiają Państwo możliwość kupienia biletu na trybunę kryta w cenie 70 zł na mecz. Pytamy się za co? Jedynie Legia Warszawa ma droższy bilet ale też nieporównywalnie lepsze warunki do oglądania meczów. Brudne siedzenia, filary zasłaniające widoczność, a także drużyna grająca na poziomie 8 miejsca w lidzie. Czy to jest wartę 70 zł?! Nie zmieni tego nawet poczęstunek czy też drobny gadżet klubowy. Inne kluby w zamian za tańsze bilety na lepszych stadionach i przy lepszych drużynach oferują dodatkowe atrakcyjne profity.

Wspominacie Państwo, że za lepszy produkt trzeba więcej zapłacić. My proponujemy – najpierw dajcie nam lepszy produkt i opakowanie (czyt. Stadion, infrastruktura) a potem zwiększajcie ceny biletów, a nie odwrotnie! Niezrozumiałe jest również dla nas postanowienie o nie zmniejszeniu ceny biletów na jeden wybrany mecz. Argumentacja, iż nie przewiduje tego budżet jest dla nas nie do przyjęcia. Oznacza to mniej więcej tyle – budżet jest źle skonstruowany. Bo co się stanie w przypadku gdyby Górnik grał katastrofalnie źle a frekwencja drastycznie spadła? Wtedy też nie będą Państwo przewidywać obniżek cen biletów? Czy też nagle wtedy niewiadomo jakim sposobem pojawi się możliwość obniżenia cen, która wcześniej była niemożliwa?

Kolejne pytanie, które się nasuwa to bilety za 25 zł. Co w przypadku jeśli wszystkie owe mecze podwyższonego ryzyka odbędą się w jednej rundzie? Czy przypadkiem nie zafundują nam Państwo dodatkowych wydatków w następnej rundzie? Przed tym sezonem też drożej miały kosztować tylko wybrane mecze, a skończyło się na tym, że podwyżka została wprowadzona na wszystkie mecze.

Podwyżki, które chcą Państwo wprowadzić mogą doprowadzić do zniechęcenia kibiców, a także do bojkotu meczów w Zabrzu. Rozumiemy, iż sprzedaż karnetów pod firmy może wiązać się z podwyżką ich cen ale musi to zostać przeprowadzone zgodnie z przemyślanym planem, a zarazem nie poświęcając temu całej trybuny krytej. Po przedstawieniu Państwa propozycji śmiemy twierdzić, iż takowego planu nie ma, a podwyżki są tworzone na zasadzie pospolitego ruszenia.

Martwi nas fakt ciągłych podwyżek cen biletów, które służą do łatania dziury budżetowej, a nie widać jakichkolwiek działań marketingowych mających na celu przyciągnięcie kibica na stadion oraz dbania o niego choćby w najmniejszym stopniu.

SKSGZ prezentuje tutaj zdanie ogółu kibiców Górnika Zabrze w tym także tych, którzy całe swoje kibicowskie życie przesiedzieli na trybunie krytej. Po wielu rozmowach jakie odbyliśmy z nimi podkreślamy, iż również w ich mniemaniu ceny karnetów są skandalicznie wysokie. Ludzie, którzy niejednokrotnie od 40 lat chodzą na mecze i oglądają zespół właśnie z trybuny krytej albo nie kupią innego karnetu, a na proponowany przez klub ich nie będzie stać albo jeśli są nawet majętni to w ramach protestu również go nie kupią, gdyż jak twierdzą „nie damy się oskubać”.

Proszę również nie zapominać, iż kibice niejednokrotnie ratowali klub i jak dotychczas są jego głównym sponsorem (wpływy z biletów, pamiątek). Bezmyślne podwyższanie cen biletów (w tym przypadku karnetów na trybunę krytą) jest okazywaniem braku szacunku dla nich. Na to SKSGZ pozwolić nie może!!!

Z kibicowskim pozdrowieniem
Klub Sympatyków Górnika Zabrze

źródło: stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online