Zahorski: Marzenie? Strzelić Niemcom gola!

Kilka miesięcy temu otrzymał spory kredyt zaufania od Leo Beenhakkera, który zaczął go regularnie powoływać na zgrupowania. Tomasz Zahorski najwidoczniej wpadł w oku holenderskiemu szkoleniowcowi. Napastnikowi Górnika Zabrze marzy się teraz gol strzelony przeciwko kadrze Niemiec. 

W środę dowiedziałeś się, że jedziesz na mistrzostwa Europy wraz ze swoim klubowym kolegą, Michałam Pazdanem. Jak na to zareagowałeś?

- Była to dla mnie szczęśliwa decyzja trenera dotycząca mojej obecności w kadrze na Euro. Tym bardziej się cieszę, że jadę z kolegą z drużyny. Nie można wyobrazić sobie większej promocji.

Byłeś pewny o miejsce w szczęśliwej "23"?

- Nie. Na pewno nie byłem pewny. Zresztą tak jak większość chłopaków. Do ostatniego dnia każdy czekał na decyzję. Z entuzjazmem przyjąłem fakt, że pojadę na mistrzostwa.

Przez kilkanaście dni byliście na obozie w niemieckiej miejscowości Donaueschingen. Co Ci dał ten pobyt?

- Pracowaliśmy głównie nad przygotowaniem fizycznym: wytrzymałością, siłą, motoryką. Tylko temu był poświęcony obóz.

W niedzielę spotkacie się z reprezentacją Danii. Jak oceniasz ostatniego rywala Polski przed mistrzostwami Europy? Liczysz na występ?

- Przeciwnik na pewno jest bardzo wymagający. A czy zaliczę występ, to okaże się jutro. Mam nadzieję, że pokażę się polskiej publiczności na Stadionie Śląskim.

Tomek Zahorski przeciwko reprezentacji Niemiec gra od pierwszej minuty i zdobywa zwycięską bramkę. Marzenie?

- Mogę powiedzieć, że jest to takie moje marzenie.

Zostajesz w Górniku Zabrze na przyszły sezon?

- Ciężko mi powiedzieć, nie wiem. Jeszcze mam ważny kontrakt, także jak najbardziej zostanę w Zabrzu. Po moim powrocie z mistrzostw Europy będziemy rozmawiać z szefostwem klubu o mojej przyszłości.

źródło: ASInfoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]