Kto w Górniku?

Jak na razie w Zabrzu nie mówi się o ewentualnych transferach, tylko o odejściach. Boris Pesković wciąż nie podpisał nowego kontraktu i wydaje się, że jego dni są policzone. Z kolei Tomasz Zahorski przed wyjazdem do Niemiec domagał się podwyżki kontraktu. 

Nadal nie ma jasnej decyzji w sprawie wykupu Konrada Gołosia z Wisły Kraków i Mariusza Pawelca z Górnika Łęczna. Od początku mówiło się, że na Śląsk koniecznie trzeba ściągnąć napastnika z górnej półki. W polskiej lidze jest w czym wybierać, w kręgu zainteresowań znajdują się Dawid Plizga z Zagłębia Lubin i Przemysław Pitry z Lecha Poznań. Z tym pierwszym może być zdecydowanie łatwiej, bowiem "Miedziowi" na pewno zostaną zdegradowani do nowej I ligi (odpowiednik drugiej klasy rozgrywkowej). - Zawodników z Zagłębia Lubin chciałbym mieć jak najwięcej - powiedział nie tak dawno Ryszard Wieczorek.

W sferze zainteresowań swego czasu był Szymon Pawłowski, ale jego prawdopodobnie od nowego sezonu będziemy oglądać na zagranicznych boiskach. Ten temat zupełnie ucichł. Wróciła natomiast opcja zakupienia Piotra Kuklisa, na którego zakusy Górnik miał już zimą. Na pozycji Kuklisa w minionym sezonie występował Piotr Gierczak. 32-letniemu zawodnikowi kończy się kontrakt i nie wiadomo, czy zostanie on przedłużony. W podobnej sytuacji znalazł się Tomasz Moskal.

Na polskim rynku nie brakuje solidnych napastników, których w niedługim czasie będzie można ściągnąć zupełnie za darmo. Jean Paulista nie może dogadać się z włodarzami Wisły w sprawie nowej umowy. Z dniem 30 czerwca dotychczasowy kontrakt straci ważność. Kto wie, może "Jasiek" postanowi zostać w Polsce i zasilić szeregi na przykład czternastokrotnego mistrza Polski.

Oprócz napastnika Wieczorek chętnie widziałby w swoim zespole nowych zawodników na inne pozycje.

źródło: ASInfoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online