Prezes ma dość

Trener Ryszard Wieczorek nie przedłużył jeszcze kontraktu z Górnikiem Zabrze.
- Mam już dość pytań o rozmowy z trenerem! Przecież on ma kontrakt do końca czerwca, a mamy połowę maja, więc nigdzie nam się nie spieszy! - irytuje się prezes klubu Ryszard Szuster. 

Rozmowy z pewnością nie są jednak proste. Kością niezgody jest regulamin wypłaty premii w przyszłym sezonie. W zakończonych rozgrywkach wypłatę pełnej puli gwarantowało zajęcie ósmego miejsca, lokaty poniżej pozbawiały zespół jednej trzeciej kasy.

- W przyszłym sezonie poprzeczka musi pójść w górę. Nasz właściciel, Allianz Polska, chce, żeby były to miejsca jeden - pięć, a ja się do tego przychylam - nie ukrywa prezes Górnika.

Osiągnięcie takiego poziomu wymaga jednak poważnych wzmocnień w składzie. Dlatego trener Wieczorek chce gwarancji, że dojdzie do transferów, dzięki którym miejsce w ścisłej czołówce tabeli będzie realne. Negocjacje są więc twarde, zresztą obaj "zawodnicy" mają już w podobnych starciach doświadczenie.

Problemem szkoleniowca są wyniki, jakie drużyna uzyskała na finiszu sezonu. Seria spotkań bez zwycięstwa pozostawiła spory niedosyt.

- Ta drużyna jest ciągle budowana. Chciałbym, żeby wygrywała wszystkie spotkania, ale jest to nierealne. Te porażki trzeba było wkalkulować w ryzyko, wierzę, że zawocują w przyszłości - powtarza Wieczorek.

- Na pewno nie jest tak, że po każdym nieudanym meczu skreślam z proponowanego kontraktu kwotę i wpisuję niższą. Ale o postawie drużyny też rozmawiamy - dyplomatycznie przyznaje Szuster.

Obaj panowie po raz kolejny do stołu mają zasiąść dziś.

- Jak znajdziemy czas. Nie wiem, czy takie kalendarium naszych spotkań jest interesujące dla osób postronnych. Jak dojdziemy do porozumienia, wówczas wydamy komunikat - zżyma się prezes Górnika.

W najbliższym czasie w gabinecie szefa klubu pojawią się też piłkarze, aby negocjować nowe umowy. Nie na wszystkich czekają jednak propozycje dalszej gry na Roosevelta.

- Jeśli ktoś ma przyjść, to ktoś będzie musiał odejść. Arytmetyka jest nieubłagana. W grę wchodzą wypożyczenia i rozstania definitywne. Nad tym zresztą też dyskutujemy z trenerem Wieczorkiem i bywa to bardziej zajmujące niż temat jego kontraktu - kończy Szuster.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online