Probierz wyjściem awaryjnym Górnika?

Dziś Ryszard Wieczorek spotyka się z działaczami Górnika Zabrze. Podobno ma podpisać nowy kontrakt z klubem. Wątpliwość bierze się stąd, że dyrektor sportowy Krzysztof Hetmański spotkał się z Michałem Probierzem, szkoleniowcem Polonii Bytom.
- Jesteśmy dobrymi przyjaciółmi, a przecież nie będziemy się chowali przed dziennikarzami - tłumaczy Hetmański. - Z Ryszardem Tarasiewiczem niedawno oglądaliśmy mecz GKS Katowice i napisaliście, że zmieniamy opiekuna drużyny. Teraz pewnie zrobicie to samo - dodaje działacz.

Oczywiście nie można wykluczyć, że Probierz ma do odegrania jedynie rolę straszaka. W końcu trener Wieczorek zrealizował postawiony przed nim cel, więc nie ma powodu, by go zwalniać. Z drugiej strony dotychczasowy szkoleniowiec domaga się zakupu nowych piłkarzy, a działacze nie chcą wydawać pieniędzy na transfery. W tej sytuacji muszą mieć opcję awaryjną.

- Chcemy się wzmocnić, ale nie stać nas na wydatki. Nikt nam nie zagwarantuje, że jak wydamy kilka milionów to stworzymy mocny zespół - mowi Hetmański. - Oczywiście nie damy trenerowi Wieczorkowi gwarancji na piśmie, że będzie miał do dyspozycji nowych zawodników, ale liczymy na dalszą współpracę - podsumowuje dyrektor.

Wieczorkowi bardzo zależy na wzmocnieniach, gdyż w nowej umowie ma się zobowiązać do zajęcia, minimum 5 miejsca w lidze, w przyszłym sezonie. Szkoleniowiec już od pewnego czasu wysyła sygnały, że w obecnym stanie kadrowym nie jest to możliwe. Może więc myśleć, że składając autograf na kontrakcie podpisuje wyrok na siebie.

Wieczorek będzie się musiał zadowolić obietnicą transferów bezgotówkowych. To znaczy, że z listy życzeń muszą być skreśleni Przemysław Pitry i Dawid Plizga. Duże szanse są z kolei na pozyskanie Piotra Kuklisa z Widzewa Łódź.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online