Na polowaniu

Zespół Górnika Zabrze został bezapelacyjnym królem polowania w naszym regionie. Zajął najwyższe miejsce w tabeli z grona naszych pięciu reprezentantów, triumfował także w nieformalnej tabeli derbowej. Pewien niedosyt z pewnością pozostawia jednak finisz sezonu i związana z nim seria kilku nieudanych spotkań. 

Ekipa Ryszarda Wieczorka zrealizowała jednak plan minimum - zajęła ósme miejsce. Współpraca z Allianz Polska przyniosła więc oczekiwane efekty: tym razem kibice drużyny z Roosevelta nie musieli do ostatniej kolejki drżeć o utrzymanie klubu w Orange Ekstraklasie.

Niewątpliwym sukcesem zabrzan jest też obecność Michała Pazdana i Tomasza Zahorskiego w gronie piłkarzy, którzy mają szansę pojechać na Euro.

- To znak, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Teraz trzeba ten kurs utrzymać - powtarza Szuster.

Sponsor jednak płaci, ale także wymaga. Dlatego poprzeczka poszybuje teraz znacznie wyżej: w kolejnym sezonie zabrzanie mają znaleźć się w czołowej piątce i zajść wysoko w Pucharze Polski.

Aby tak się stało potrzeba wzmocnień. Prezes Ryszard Szuster, dyrektor sportowy Krzysztof Hetmański i trener Wieczorek muszą więc osiągnąć sukces także na tym polowaniu. Lista piłkarzy, których chcieliby ściągnąć do Zabrza jest spora, w tym jednak ambaras, by druga strona także wyraziła taką chęć.

Paradoksalnie dobra sytuacja finansowa Górnika stanowi pewien problem. - Wielu menedżerów przekonało się już jednak, że stoimy twardo na ziemi i nadal uważnie oglądamy każdą złotówkę , chociaż rzeczywiście na wiele już nas stać- nie ukrywa prezes klubu.

Przed poprzednim sezonem do kadry ściągnięto dwóch weteranów: Jerzego Brzęczka i Tomasza Hajtę. Posunięcie to okazało się strzałem w dziesiątkę. Obaj w dużej mierze decydowali o obliczu całego zespołu. Teraz na celowniku zabrzan znajdą się piłkarze młodsi. Pilnej przebudowy wymaga szczególnie linia ataku: kiepskie występy Tomasza Moskala postawiły jego byt w klubie pod znakiem zapytania, Dawid Jarka wiosną też nie przypominał wyborowego snajpera, który marzył o koronie króla strzelców.

Bilans zespołu

Liczba występów

30 - Tomasz Zahorski
29 - Dawid Jarka
28 - Piotr Madejski
26 - Jerzy Brzęczek
25 - Tomasz Hajto
24 - Adam Danch, Piotr Gierczak, Konrad Gołoś, Boris Pesković
20 - Tomasz Moskal
19 - Piotr Malinowski, Michał Pazdan
16 - Tadas Papeckys, Maris Smirnovs
15 - Mariusz Pawelec
13 - Sławomir Jarczyk, Marius Kiżys
12 - Marco Bajić, Mariusz Magiera
9 - Patrik Pavlenda
7 - Dariusz Stachowiak
3 - Sebastian Nowak, Piotr Ruszkul, Mateusz Sławik
2 - Marcin Wodecki
1 - Tomasz Laskowski, Adam Marciniak

Zdobywcy goli

11 - Dawid Jarka
10 - Tomasz Zahorski
4 - Jerzy Brzęczek
2 - Piotr Gierczak, Tomasz Hajto, Piotr Madejski
1 - Konrad Gołoś, Maris Smirnovs

Ukarani kartkami

Żółte

11 - Hajto
7 - Gierczak, Pawelec
6 - Bajić
4 - Danch, Smirnovs
3 - Brzęczek, Kiżys, Madejski
2 - Gołoś, Jarczyk, Pavlenda, Pesković, Stachowiak, Zahorski
1 - Jarka,Laskowski, Magiera, Malinowski, Papeckys, Pazdan

Czerwone

1 - Bajić, Brzęczek, Moskal, Pesković.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online