Brzęczek: osiągneliśmy założony cel

- Zbyt często graliśmy falami: rozgrywaliśmy kilka bardzo dobrych spotkań, a potem przychodził kryzys i kilka kolejnych było bardzo słabych - ocenia sezon w wykonaniu Górnika Jerzy Brzęczek. 

Jaki był ten sezon dla Górnika Zabrze?

- Myślę, że nienajgorszy. Osiągnęliśmy cel, jakim było zajęcie ósmego miejsca i to jest najważniejsze. Chociaż przyznam, że były momenty, w których liczyliśmy na więcej, niż minimum.

Co było największym problemem zespołu?

- Utrzymanie stabilnej formy. Zbyt często graliśmy falami: rozgrywaliśmy kilka bardzo dobrych spotkań, a potem przychodził kryzys i kilka kolejnych było bardzo słabych. Jeśli natomiast chodzi o sam zespół to mankamentem była gra w obronie, straciliśmy zdecydowanie za dużo goli, w dodatku kiepsko bywało też w ataku z procentem wykorzystanych sytuacji.

Z kolei plusy Górnika to...

- Najistotniejszy z nich to miejsce w tabeli. Zadanie naprawdę nie było takie proste, jeśli weźmie się pod uwagę, że ta drużyna powstawała w 80 procentach od nowa. Trener Ryszard Wieczorek musiał w nią wpoić swoją filozofię i wybrać za każdym razem jedenastu dobrze współpracujących zawodników.

A co Pan zapamięta z minionego sezonu?

- Derby z Ruchem Chorzów. Dla większości moich kolegów z zespołu to było naprawdę niezwykłe przeżycie.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]