Przegląd Sportowy: W Zabrzu śnią o potędze

Górnik to świątynia futbolu - mawiał Jan Niesyto, były rzecznik prasowy zabrzańskiego klubu. W ostatnich latach trudno było jednak w to uwierzyć. Górnik rok w rok bronił się przed spadkiem, stadion niszczał, a co lepsi piłkarze szybko stamtąd uciekali. W lecie ubiegłego roku przyszła jednak zmiana na lepsze. 
Weszła firma Allianz, a w świat poszła informacja, że klub rozpoczyna wspinaczkę na szczyt. Nowi właściciele zapowiedzieli, że na początek ma być ósme miejsce, a docelowo, w 2012 roku, tytuł mistrza Polski. Dwanaście miesięcy temu mało kto jednak wierzył, że wrócą lata chwały.
Górnik przypominał jeden wielki plac budowy. Trener Ryszard Wieczorek z nowych zawodników składał całkiem nową "11". Teraz wszyscy mówią, że to co wydawało się niemożliwe, stało się faktem. Śląski klub zrobił pierwszy kroczek, wykonał plan sportowy. Nic dziwnego, że na Roosevelta już myślą o przyszłości.
O nowym stadionie na 30 tysięcy widzów spełniającym wymogi UEFA. O budżecie, który z wzrośnie z 13 na prawie 20 mln. zł. O wzmocnieniach, choć akurat w tym przypadku zdania są podzielone. Trener mówi o potrzebie zakupów, a działacze chcą, by dojrzała zabrzańska młodzież.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]