Pazdan: Beenhakker to dobry człowiek

Powołanie przez Leo Beenhakkera Michała Pazdana na zgrupowanie kadry przed EURO-2008 było niespodzianką, co zaznaczył sam trener. - Po cichu liczyłem, że się do kadry "załapię" ale do końca nie byłem o tym przekonany - powiedział Pazdan. 
21-letni piłkarz jeszcze rok temu grał w 3-ligowym Hutniku Kraków. W zakończonym w sobotę sezonie bronił już barw Górnika, gdzie wypatrzył go selekcjoner.

"Pamiętam dobrze ten dzień, kiedy po raz pierwszy dostałem powołanie do kadry. To było przed grudniowym zgrupowaniem w Turcji. Wracałem z treningu do Krakowa, kiedy dostałem sms-a od kolegi. Myślałem, że to żart, ale okazało się prawdą. Nie oglądałem na żywo konferencji trenera, podczas której ogłaszał skład. Zobaczyłem dopiero powtórki. Słyszałem to zdziwienie zgromadzonych, kiedy selekcjoner odczytał moje nazwisko. Przecież w kadrze jest tyle znakomitych zawodników. Takie powołanie to dla mnie naprawdę wielka rzecz" - dodał piłkarz.

- Wiem, że selekcja nie jest zakończona i na mistrzostwa pojedzie 23 graczy. Łatwo się do tej grupy dostać nie będzie. Zrobię jednak podczas zajęć wszystko, by ostatecznie przekonać trenera do siebie. Oczywiście, jak każdy piłkarz marzyłem o grze w reprezentacji narodowej. Nie przypuszczałem jednak, że to wszystko potoczy się tak szybko. - stwierdził Pazdan.

19 maja kadra (26 piłkarzy) rozpocznie zgrupowanie w niemieckiej miejscowości Donaueschingen. Na mistrzostwa pojedzie 23 zawodników.

Pazdan za pierwszym razem powołany był do kadry jako obrońca, teraz jest... pomocnikiem.

- Od małego chciałem grać raczej z tyłu. Są w każdej drużynie tacy, którzy mają strzelać gole i tacy, których zadaniem jest obrona własnej bramki. Ja mogę występować na pozycji środkowego obrońcy lub defensywnego pomocnika -wyjaśnił zawodnik, który z Górnikiem związany jest jeszcze czteroletnim kontraktem. - Nawet nie myślę teraz o zmianie klubu. I tak wystarczająco dużo się w moim życiu ostatnio zmieniło - skomentował.

Komplementował też Beenhakkera. "To nie tylko wspaniały trener, ale też po prostu dobry człowiek. Potrafi z każdym porozmawiać, zażartować, umie stworzyć fajną atmosferę w zespole" - zakończył zawodnik.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]