Górnik zagra na turnieju Cordial Cup 2008

To będzie wielkie piłkarskie wydarzenie! 120 zespołów młodzieżowych z 18 państw weźmie udział w XI turnieju Cordial Cup, który w weekend zostanie rozegrany na austriackich boiskach. Polskę będzie reprezentował Górnik Zabrze. Na miesiąc przed rozpoczęciem Euro 2008 swoje mistrzostwa będą mieli młodzi piłkarze. W turnieju Cordial Cup będą walczyć w trzech kategoriach wiekowych: do 11, 13 i 15 lat. W tej ostatniej zagrają najlepsi piłkarze ze Śląska. Będzie to zespół Górnika, w którym wystąpią też chłopcy z Gwarka Zabrze.
- Będzie okazja do konfrontacji z silnymi zagranicznymi zespołami. Zobaczymy w którym miejscu jesteśmy - mówi Janusz Kowalski, na codzień trener Gwarka i jeden z najlepszych specjalistów od szkolenia młodzieży w Polsce.
W Austrii zagrają takie drużyny, jak Bayern Monachium, Spartak Moskwa, Crvena Zvezda Belgrad czy Slavia Praga.
Wyjazd śląskich juniorów organizuje Jan Loscha, były działacz Górnika od wielu lat mieszkający w Niemczech.

źródło: Fakt
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]