Rozmowa z Tomaszem Zahorskim, napastnikiem Górnika

» W Pana przypadku znalezienie się w gronie 26 piłkarzy wciąż liczących się w walce o udział w Euro na pewno nie jest wielkim zaskoczeniem.
Tomasz Zahorski: - Nie rozpatruję tego w kategoriach zaskoczenia. Zakończenie każdego kolejnego etapu selekcji wiąże się z pewną niepewnością, więc cieszę się, że selekcjoner umieścił mnie na liście wybranych. 

» Mistrzostwa są już na wyciągnięcie ręki?
- Na pewno coraz bliżej, ale trzeba pamiętać, że z obecnej listy jeszcze trzech piłkarzy odpadnie. Nie będę jednak ukrywał swojej nadziei, że mnie wśród nich nie będzie.

» Decydująca walka rozegra się na zgrupowaniu w Niemczech.
- Wszyscy powołani przyjadą tam bardzo zdeterminowani, żeby potwierdzić swoją przydatność reprezentacji i wykonać ten ostani krok na drodze do Austrii i Szwajcarii.

» W kadrze nie jest Pan jedynym piłkarzem Górnika. Nawiasem mówiąc pozostanie w ekipie Michała Pazdana zostało uznane za największą niespodziankę.
- Leo Beenhakker już nie raz udowodnił, że wie, co robi powołując zawodników, a Michał ciężko na to wyróżnienie pracuje. Mam nadzieję, że obaj będziemy się cieszyć po ostatecznym ogłoszeniu składu reprezentacji, która wystąpi na mistrzostwach.

» Na razie przed wami jeszcze jeden ligowy mecz ze zdegradowanym już do trzeciej ligi Widzewem.
- I na pewno tego spotkania nie odpuścimy. Ostatnie występy pozostawiły spory niedosyt, ich wyniki odbiegały od naszych oczekiwań, więc tym bardziej chcemy ligę zakończyć w dobrych nastrojach. Cel już osiągnęliśmy, poniżej ósmego miejsca nie spadniemy, ale warto powalczyć o utrzymanie siódmej lokaty, bo siódemka jest podobno szczęśliwa.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]