Pavlenda: Katastrofalnych 135 minut

Patrik Pavlenda zimą zasilił szeregi Górnika Zabrze. Szybki, dynamiczny i bardzo ruchliwy prawy obrońca dał się poznać z dobrej strony. - W Polsce wiele się nauczę, chociażby od Tomka Hajty - powiedział 26-letni Słowak. 

W Zabrzu jesteś od pięciu miesięcy. Nie żałujesz dotychczasowego pobytu w Polsce?

- Oczywiście, że nie. Tutaj mogę się wykreować na dobrego piłkarza. Podoba mi się polskie otoczenie, środowisko. Ciągną mnie Wasi kibice, bo potrafią stworzyć niezapomniane widowisko. Wracając do spraw czysto piłkarskich, to w Zabrzu od pięciu miesięcy mam ciężką szkołę, która jest opłacalna w postaci dobrej formy.

Od kogo uczysz się najbardziej?

- Na pewno Tomek Hajto jest taką postacią, która potrafi czegoś nauczyć. "Gianni" nieraz swoim charakterem pokazał, że jest dobrym duchem w drużynie. Oprócz niego jest jeszcze robiący kursy trenerskie Jerzy Brzęczek.

GKS Bełchatów jest Waszym najbliższym rywalem. Stawka sobotniego meczu jest niemała, bowiem zwycięzca tego pojedynku prawdopodobnie zajmie siódme miejsce w lidze.

- Musimy się wziąć w garść po ostatnich dwóch nie najlepszych spotkaniach. Z ŁKS w pierwszej połowie graliśmy koncertowo, jednak ostatnich 135 minut w lidze to katastrofa. Moim zdaniem, trzeba wygrać bez dwóch zdań w Bełchatowie, bo nasi kibice na to zasługują!

źródło: ASInfoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]