Wieczorek: Podniosę rękawicę

Ryszard Wieczorek w Górniku Zabrze pracuje prawie od dziesięciu miesięcy. Wyciągnął klub z marazmu, pozbierał "klocki" w jedną całość i można powiedzieć, że 14-krotny mistrz kraju rodzi się na nowo. Wielu oczekiwałoby natychmiast spektakularnych sukcesów, ale na to jeszcze przyjdzie odpowiednia chwila, gdyż w Zabrzu na gwałt potrzebne są znaczące transfery. 

W najbliższy weekend spotkacie się z aktualnym wicemistrzem kraju, GKS Bełchatów. Mecz będzie miał swój szczególny smaczek, ponieważ walczycie o siódme miejsce.

Ryszard Wieczorek: - Patrząc na tabelę, mamy trzy punkty przewagi nad Bełchatowem. Chcemy zrobić wszystko, aby tego skromnego dorobku nie roztrwonić. Mamy trzy spotkania na to, żeby wykonać to, co trzeba. Dla nas najbliższy mecz w Bełchatowie jest najważniejszy. Będziemy się bić o siódme miejsce.

Niestety nie zagra lider Górnika, Tomasz Hajto. Obrona poradzi sobie bez "Gianniego"?

Oprócz Tomka nie zagra również Marko Bajić. Brak Hajty na pewno będzie widoczny po prześledzeniu kim Górnik teraz dysponuje. Owszem są to piłkarze, którzy w przyszłości mogą być ważnymi ludźmi dla polskiej piłki. Patrząc na Magierę, Dancha, Pawelca, Pazdana, do tego dołożymy Pavlendę, to tego doświadczenia jest na pewno mało. Ci zawodnicy, nie mając Tomka obok siebie, muszą wziąć ciężar gry na swoje barki. Liczę na to, że nie będzie to widoczne, jeśli chodzi o osłabienie, tylko wręcz przeciwnie, młodzi zawodnicy staną się mocnymi punktami w obronie. Z innych zawodników korzystać nie mogę, bo nie mam.

Niewątpliwie potrzebuje Pan nowych piłkarzy do drużyny. Jakieś życzenia?

Jeśli chodzi o transfery, to dyrektor Hetmański z prezesem Szusterem będą działać. My rozmawiamy o pewnych pozycjach, które powinny być wzmocnione. Takimi pozycjami jest przód, atak. Zimą miał już do nas ktoś dołączyć, nie udało się. Dzisiaj widzimy, że tam jest problem, bo gra tam Dawid Jarka, który nie ma obecnie najlepszej formy. U każdego młodego chłopaka są różne chwile. Jesienią pokazał się z bardzo dobrej strony. Ludzie mierzą go miarą z jesieni i dzisiaj mu jest trudniej. Tym bardziej, że gramy w innym ustawieniu z jednym wysuniętym napastnikiem. Tomek Zahorski odgrywa inną rolę, taką jak w reprezentacji Polski, strzela bramki, czyli to mu pasuje. Ofensywnych napastników, pomocników Górnik potrzebuje. O szczegółach nie możemy mówić, bo konkurencja nie śpi.

Od kilku tygodni mówi się o Pańskim nowym kontrakcie. Kiedy nastąpi podpisanie nowej dwuletniej umowy?

Cel będzie postawiony przez klub bardzo wysoko, gdyż chodzi o miejsca jeden-pięć, co jest ciężkim osiągnięciem. Z tą kadrą, którą teraz dysponuję w Górniku, jest to mało realne. Musimy się wzmocnić. Podniosę rękawicę i będę się bił o najwyższe cele. Nie chcę potem być wystawiony na krytykę.

W Zabrzu pracuje Pan od dziesięciu miesięcy. Jest Pan zadowolony z tego okresu?

Tak. Jest wiele pozytywów we wszystkim. Górnik rok temu był zespołem, który bronił się przed spadkiem. Powiedzmy, że dzisiaj jest o jeden krok wyżej, czyli w środku tabeli. Widzimy, jak ciężko idzie się konfrontować z najlepszymi, ale z najsłabszymi wygrywamy. Posiadamy wielu reprezentantów, wielu ludzi, którzy się rozwijają. Zahorski i Pazdan uważani są za odkrycia. Na pewno jest to mój duży sukces, ale również ich i wszystkich, którzy w Zabrzu pracują. Spory postęp zrobili Adam Danch, Mariusz Magiera. Co by nie powiedzieć, to patrząc przez cały pryzmat sezonu, jedenaście bramek Jarki jest bardzo dobrym wynikiem. Oby udało się co roku tylu zawodników wypromować. Do młodych chłopaków musimy dołożyć bardzo mocne ogniwa. Takich zawodników jak Hajto czy Brzęczek Górnik potrzebuje.

źródło: ASInfoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]