Zahorski: Stać nas na więcej!

Górnicy rozpoczęli marsz na ligowy szczyt. Nie interesuje ich miejsce w środkowej części tabeli. Od czterech spotkań są nie do zatrzymania. I ciągle im mało! Boleśnie o sile zabrzan przekonały się ostatnio ekipy Polonii Bytom (1:0), Odry Wodzisław (2:0) czy Zagłębia Sosnowiec (2:0). 

Napastnik Górnika, Tomasz Zahorski mówi otwarcie o tym, czego im potrzeba do szczęścia.

- Po porażce Zagłębia Lubin z Groclinem (0:2) utrzymaliśmy szóste miejsce. Jednak na tym nie mamy zamiaru poprzestać. W klubie cel był znany od początku - przynajmniej miejsce w ósemce. Ale wiem, że stać nas na więcej. Patrzymy w górę!

» W ostatnich czterech meczach zdobyliście 10 punktów. To dużo czy mało?

- Na pewno jest to spory dorobek. Tym bardziej, że punkty zainkasowaliśmy na wyjeździe z lokalnymi rywalami, co daje podwójną satysfakcję nie tylko nam, zawodnikom, ale także naszym kibicom. Każdy mecz to okazja do zdobycia kolejnych "oczek". Z każdym spotkaniem odjeżdżamy zespołom z dolnej części tabeli i to nas cieszy.

» W drużynie tylko Dawid Jarka ma więcej trafień od pana.

- Rzeczywiście, Dawid ma na koncie jedenaście goli, a ja o dwa mniej. Ale postaram się go dogonić. Jednak o niezdrowej rywalizacji nie ma mowy. Wiadomo, że każdy chce zdobyć bramkę, ale zarówno ja, jak i Dawid pamiętamy, że najważniejsza jest drużyna.

» Na co Górnika stać w tym sezonie?

- Nikt nie miałby do nas pretensji, gdybyśmy na koniec rozgrywek zajęli ósme miejsce - takie były założenia na początku sezonu. Jednak teraz wierzymy, że stać nas na lepszy wynik. Jesteśmy teraz na dobrym 6. miejscu, ale jest jeszcze szansa wskoczyć "oczko" wyżej.

» Czy to oznacza, że odpuszczacie Puchar Ekstraklasy i koncentrujecie się na lidze?

- W pierwszym meczu Groclin rozbił nas 3:0, ale jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. W środę gramy rewanż na naszym stadionie i zdajemy sobie sprawę, że taką stratę bramkową będzie ciężko odrobić. Ze swojej strony mogę zapewnić, że w jakim składzie byśmy nie wyszli na ten mecz, to zrobimy wszystko, żeby odwrócić losy tego półfinału.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]