Górnik Zabrze: Już myślą o piątce

Asystent Leo Beenhakkera, Adam Nawałka, jest stałym gościem na meczach Górnika Zabrze. Wkrótce holenderski selekcjoner ma ogłosić szeroką kadrę na Euro 2008 i choć z notesu Nawałki trudno coś wyczytać, to z pewnością kolejny udany mecz Tomasza Zahorskiego i Michała Pazdana pozwolił im pozostać w grze. 

- Nie wiem, co jest w papierach Beenhakkera, ale nie będę przecież ukrywał, że na mistrzostwa chciałbym pojechać - mówi Zahorski. - W czasie ligowych meczów nie zwracam jednak uwagi na to, kto siedzi na trybunach. Wtedy najważniejszy jest sukces Górnika, nawet mniej istotne są nazwiska strzelców goli, choć ostatnio faktycznie piłka mnie szuka - dodał ofensywny pomocnik zabrzan, który w spotkaniu z Zagłębiem strzelił pierwszego gola (drugiego dołożył Jerzy Brzęczek).

Trzy zwycięstwa w czterech ostatnich meczach, podczas których Górnik nie stracił żadnego gola, to seria imponująca.

- Zagłębie Lubin już dogoniliśmy, możemy myśleć nawet o piątym miejscu. Najpierw jednak musimy pokonać w następnej kolejce ŁKS Łódź, a wtedy spotkanie z Koroną będzie być może właśnie grą o czołową piątkę - stwierdził Tomasz Hajto.

Stoper Górnika na Stadionie Ludowym nie miał jednak najlepszego dnia, w pierwszej połowie sprawdził nawet umiejętności... Borisa Peskovicia.

- Nie ma sprawy - śmiał się później bramkarz Górnika, ale niewiele brakowało, by do śmiechu mu nie było.

- Takie momenty dekoncentracji i nonszalancji, jakie przydarzyły się Tomkowi, nie powinny mieć miejsca - krytykował poczynania swojego piłkarza nawet trener Ryszard Wieczorek.

Szkoleniowiec robi jednak groźną minę do dobrej gry. Ostatnie wyniki zespołu wyraźnie wzmocniły jego pozycję w klubie i być może już w tym tygodniu dojdzie do porozumienia z prezesem Ryszardem Szusterem w kwestii przedłużenia swojego wygasającego w czerwcu kontraktu.

Dobra atmosfera i solidny sponsor przyciągają do klubu menedżerów. W Sosnowcu wokół działaczy Górnika krążył m.in. Wiesław Grabowski, który jednak nikogo z Roosevelta wyciągać nie zamierza, natomiast chętnie zaoferowałby kilku swoich utalentowanych Afrykańczyków.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]