Koszmar powraca na Stadion Ludowy

Jesienią Dawid Jarka ośmieszył Zagłębie strzelając im cztery gole. Napastnika Górnika nie upilnował Dżenan Hosić.
Dawid Jarka jesienią strzelił 10 goli i stał się postrachem bramkarzy. O tym, jak groźny potrafi być napastnik Górnika Zabrze przekonali się na własnej skórze obrońcy Zagłębia Sosnowiec. Jarka strzelił drużynie beniaminka cztery gole. - Wkręcił mnie w ziemię przy czwartej bramce, więc doskonale go pamiętam - Dżenan Hosić, obrońca Zagłębia, zawiesza głos. - Nie wiem tylko dlaczego, po tamtym spotkaniu, trener Jerzy Kowalik zrobił ze mnie kozła ofiarnego - przypomina Hosić.

Oczywiście Bośniak ma nadzieję, że teraz weźmie rewanż na Jarce. Napastnik Górnika nie strzela ostatnio goli. Jeśli jednak Jarka ma się jeszcze tej wiosny obudzić, to tylko w Sosnowcu. W końcu jesienny mecz z Zagłębiem był najlepszy w jego karierze. - Zgoda, że zagrał wtedy bardzo dobrze, ale czy aż olśniewająco? Mam wątpliwości. Co do dzisiejszego spotkania, to Dawid ostatnio zmienił priorytety, bardziej stawia na współpracę z kolegami i rozegranie piłki - wyjaśnia dyrektor klubu Krzysztof Hetmański.

- A ja wierzę w przebudzenie Jarki - ripostuje rzecznik prasowy Górnika Stanisław Oślizło. - Może nie zagra tak wspaniale jak w poprzednim meczu, po którym wielu obrońców Zagłębia miało nocne koszmary z nim w roli głównej, ale na jednego gola na pewno Jarkę stać - dodaje Oślizło.

Dariusz Fornalak, były trener Polonii Bytom, który widział, jak Jarka strzela jego drużynie trzy bramki, jest zdania, że sosnowiczanom trudno będzie zatrzymać napastnika. - On jest potwornie szybki, ruchliwy, dynamiczny, często zmienia miejsce na boisku. Chyba tylko Hosić, który padł ofiarą Jarki jesienią, mógłby go zatrzymać. Bośniak musiałby jednak przewidywać ruchy rywala - mówi Fornalak....

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]