Górnik ma już patent na potentatów

Legia Warszawa, Wisła Kraków, Lech Poznań czy Groclin, te drużyny były dotąd nieosiągalne dla ekipy Górnika Zabrze. W siedmiu spotkaniach z zespołami czołówki Ślązacy nie zdobyli choćby punktu, dodatkowo stracili 18 goli, a strzelili tylko 3. 

Jednak w miniony piątek Górnik zremisował z Groclinem. Ten punkt daje nadzieję na przyszłość. Ta zdobycz pozwoli uwierzyć piłkarzom Ryszarda Wieczorka, że już mają patent na granie z najlepszymi. - Przyznam, że powiało optymizmem - mówi Wieczorek. - Wreszcie przyniosła efekt praca nad dyscypliną taktyczną. Poprawiła się też jakość poszczególnych ogniw zespołu. Michał Pazdan, Adam Danch czy Piotr Madejski to już nie są ci przestraszeni piłkarze z początku rundy jesiennej - dodaje Wieczorek. Przełomowy punkt zdobyty z Groclinem był triumfem taktyki. Zespół z Grodziska słynie z tego, że po odbiorze piłki w defensywie potrafi skutecznie skontrować przeciwnika.

- Odkąd prowadzę drużynę pracujemy nad tym, by perfekcyjnie wykonywać założenia taktyczne. Teraz ograniczyliśmy do minimum liczbę strat w ofensywie, poza tym zagęściliśmy środek pola. Oczywiście sama dyscyplina taktyczna nie wystarczyłaby do zdobycia punktu z jednym z ligowych mocarzy. Wielkie znaczenie miała też postawa wykonawców. Z każdym okresem przygotowawczym i każdym kolejnym meczem młodzi chłopcy, którzy w lecie ubiegłego roku stworzyli ten zespół, nabierają coraz większych umiejętności. W wejściu na wyższy poziom bardzo pomogły nam porażki, za które byliśmy krytykowani. Ja tylko przypomnę, że człowiek uczy się na błędach. My lekcji z wpadkami mieliśmy sporo, stąd pierwszy sukces z zespołem czołówki - zauważa Wieczorek.

Gdyby w jednym zdaniu zamieścić patent Górnika na drużynę z czuba tabeli należało napisać: plan, dyscyplina i jakość. Jednak Wieczorek ma świadomość, że wejście na kolejny szczebel oznacza już nie tylko perfekcyjną realizację taktyki, ale i lepszych wykonawców...

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]