Oświadczenie Stowarzyszenia

Ponad 3 lata temu Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze podjęło się ściągnięcia na stadion przy ulicy Roosevelta jak największej ilości kibiców, by ratować dobre imię Górnika jak i statutu pierwszoligowca. W tamtym czasie drużyna prezentowała się bardzo słabo i była to jedyna możliwość by pomóc Górnikowi w utrzymaniu się w Ekstraklasie. Dzięki naszemu uporowi i ciężkiej pracy udało się to osiągnąć. Zaczęliśmy tworzyć nową jakość nie tylko na Śląsku ale także w całej Polsce. Tłumy kibiców oraz wspaniała atmosfera na stadionie zespołu walczącego o utrzymanie w lidze to ewenement w skali kraju. Również przyjście do klubu tak zacnego sponsora jakim jest Allianz Polska potęgowało tą długo oczekiwaną nową jakość. Mimo kilkukrotnych podwyżek cen biletów stadion im. Ernesta Pohla dalej odwiedzają tłumy kibiców. Średnia widzów w tym sezonie wynosi blisko 15 tysięcy (co jest 3-cim wynikiem w Polsce), a mogłaby być o wiele większa gdyby nie ograniczenia obecnego stadionu. Na niedawne Wielkie Derby Śląska udało się ponad 16 tysięcy sympatyków Zabrzańskiego klubu! Mamy jasno wyznaczony cel na rok 2012 mianowicie Mistrzostwo Polski. Jedynym brakującym elementem „nowej jakości” jest nowy stadion. Nie wyobrażamy sobie by tak wielki klub jak Górnik Zabrze musiał rozgrywać swoje mecze w Europejskich Pucharach na stadionie innym niż mieszczący się przy ul. Roosevelta 81. Dlatego z uporem powtarzamy i będziemy powtarzać. Pani Prezydent, drodzy radni – nowy, nowoczesny stadion to tylko taki który pomieści ponad 30.000 widzów, a także spełni wszystkie wymogi by zostać zakwalifikowanym do grupy stadionów z oznaczeniem „3”.
Pamiętajmy również o tym, że wraz z sukcesami sportowymi Górnikowi przybędzie fanów podobnie ma się też rzecz z nowym stadionem, który to spotęguje oglądalność meczy w Zabrzu.

Ze sportowym pozdrowieniem
Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze

źródło: stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]