Zamieszanie

- Oficjalnie nikt ze mną na ten temat nie rozmawiał - mówi Ryszard Tarasiewicz, trener Śląska Wrocław. - Luźna propozycja padła w rozmowie telefonicznej po meczu w Katowicach. Trwała ona może dwie minuty - dodaje.
Nadal nie jest przesądzone, kto będzie prowadził zespół zabrzańskiego Górnika w nowym sezonie - informuje "Sport". Wczoraj katowicki dziennik podał informację o rozmowach prowadzonych z Ryszardem Tarasiewiczem, obecnym szkoleniowcem wrocławskiego Śląska. Jego pozycja w klubie może być znacznie słabsza już latem, kiedy władzę we Wrocławiu przejmie na dobre Zbigniew Drzymała. Dziś trudno sobie wyobrazić sytuację, by właściciel Groclinu zwolnił z pracy Jacka Zielińskiego, pod okiem którego grodziszczanie mają szansę wywalczenia wicemistrzostwa Polski.

Dwie minuty rozmowy
Firma Allianz Polska wczoraj przedstawiła oficjalne stanowisko w sprawie publikacji "Sportu". „Allianz Polska nie prowadzi rozmów z Ryszardem Tarasiewiczem, ani żadnym innym trenerem, w kwestii ewentualnej ich pracy w Górniku Zabrze. Nie ingerujemy w kwestie sportowe prowadzone przez klub, a decyzje dotyczące przedłużenia kontraktu trenera Wieczorka z klubem pozostawiamy wyłącznie w rękach władz Górnika Zabrze, które mają w tym zakresie pełną autonomię. Jako sponsor cieszymy się z wysokiego miejsca Górnika w ligowej tabeli i nie mamy zastrzeżeń do pracy trenera Ryszarda Wieczorka”. Pod oświadczeniem podpisał się Arkadiusz Żmudziński, główny specjalista ds. Public Relations grupy Allianz Polska.

Co na to sam Ryszard Tarasiewicz? W dniu, w którym "Sport" dotarł do informacji na temat ewentualnej roszady szkoleniowej w Zabrzu, trener Śląska był nieuchwytny. Telefon odebrał dopiero wczoraj, kiedy sprawa wywołała szczególnie w Zabrzu i we Wrocławiu spore zamieszanie. - Oficjalnie nikt ze mną na ten temat nie rozmawiał - mówi Tarasiewicz. - Luźna propozycja padła w rozmowie telefonicznej po meczu w Katowicach. Trwała ona może dwie minuty. Podkreśliłem jednak, że przede wszystkim zainteresowany jestem przedłużeniem kontraktu w Śląsku Wrocław.

Deklaracji nie ma
Co mówi się na ten temat we Wrocławiu? Wtajemniczeni twierdzą, że wszystko jest już ustalone. Jeśli Śląsk awansuje do ekstraklasy własnymi siłami, Tarasiewicz zachowa posadę. Gdyby jednak klub musiał skorzystać z pierwszoligowej licencji Groclinu, wówczas obecny szkoleniowiec wrocławian przystąpi do oficjalnych negocjacji z klubami, które potwierdzą zainteresowanie jego usługami. Oświadczenie Allianz Polska z kolei nie zawiera jednoznacznej deklaracji o zachowaniu przez Ryszarda Wieczorka posady w nowym sezonie. Jego umowa z klubem skonstruowana jest w ten sposób, że po pierwszym roku obowiązywania zostanie przedłużona, jeżeli zabrzanie skończą sezon w pierwszej ósemce. Z drugiej strony, nie będzie to do końca „automat”. Trener Wieczorek, który w obecnej sytuacji ma sporą szansę nawet na awans do pierwszej piątki ligowej tabeli, musiałby siąść do stołu z przedstawicielami klubu i rozmawiać o nowych warunkach umowy. I obie strony musiałyby złożyć swój podpis. Brak wspólnego stanowiska spowodowałby pożegnanie.

Do tej pory takie rozmowy nie zostały jeszcze podjęte, podobnie jak ze strony klubu nie ma jednoznacznego sygnału o dalszej współpracy z obecnym trenerem. Czy wszystko zależy od gry zabrzan w pozostałych do końca sezonu meczach? Czy istotne będą rozmowy trenera z klubem? Wszystko powinno być jasne w ciągu kilku najbliższych tygodni. Pewnie nie byłoby dziś tematu, gdyby - jak nie tak dawno Legia, przedłużająca kontrakt z Janem Urbanem - Górnik wydał jednoznaczne oświadczenie w sprawie obsady stanowiska trenera na nowy sezon. Póki co, musimy na nie poczekać.

Poproszony o komentarz do całej sprawy prezes Górnika, Ryszard Szuster nie znalazł dla "Sportu" wczoraj czasu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]