Gołoś i Pawelec będą za drodzy?

Górnik wciąż nie podjął decyzji w sprawie transferów definitywnych Konrada Gołosia i Mariusza Pawelca. Piłkarze są wypożyczeni do końca czerwca, odpowiednio z Wisły Kraków i Górnika Łęczna. Okazuje się, że ich pozostanie w Zabrzu wcale nie jest takie pewne. 

Przede wszystkim dlatego, że cena za Gołosia wynosi 500 tys. zł., a Pawelec ma w kontrakcie kwotę odstępnego rzędu 700 tys. zł. - To bardzo dużo - przyznaje dyrektor Górnika Krzysztof Hetmański.

Powodem odstąpienia od transakcji mogą być jednak nie tylko pieniądze, ale i ocena sportowa. Co prawda Gołoś i Pawelec pozostają w kręgu zainteresowań Leo Beenhakkera, ale ostatnio, z różnych powodów, nie prezentują wysokiej dyspozycji. - Mariusz właśnie wyleczył kontuzję, ale nie może wrócić do składu, bo na środku obrony świetnie prezentują się Tomek Hajto i Adam Danch. Konrad z kolei przechodzi perturbacje związane z kontuzją kolana. Okres przygotowawczy w jego przypadku, był zakłócony i teraz ma siłę na siedemdziesiąt minut grania - zauważa Hetmański.

Zdanie dyrektora jest o tyle istotne, że jest on jedną z trzech osób, które zadecydują o dalszym losie piłkarzy. - Na ten moment założyliśmy sobie, że w połowie maja dokonamy oceny sportowej graczy. Najważniejsze będzie to, co powie trener, ale prezes i ja dołożymy swoje - tłumaczy Hetmański.

W Górniku nie kryją, że kontrkandydatami Gołosia i Pawelca będą zawodnicy z zespołów, które zostaną zdegradowane za korupcję. Nie można jednak zapominać, że już teraz zabrzanie mają wystarczająco liczną kadrę, by zapełnić lukę. - W lecie wróci do gry środkowy obrońca Maris Smirnovs, a dodatkowo mamy na tej pozycji Hajtę, Dancha i Michała Pazdana. Na prawej pomocy mogą grać Tomek Zahorski i Marius Kizys. Żadnej ewentualności nie można wykluczyć. Jeśli jednak Mariusz i Konrad błysną na boisku, z pewnością będziemy o nich mocno zabiegać - zaznacza Hetmański.

W przypadku Gołosia i Pawelca ogromne znaczenie będzie miało to czy sponsorująca klub firma Allianz zwiększy budżet z 13 na 26 mln zł. Takie są wstępne deklaracje, ale pewności, jak będzie, nie ma.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]