Forum
 

Górnik musi zapłacić Rozwojowi za transfer Adama Giesy

We wtorek Piłkarski Sąd Polubowny w Warszawie podjął decyzję w sprawie transferu Adama Giesy z Rozwoju Katowice do Górnika Zabrze. Górnik musi zapłacić trzecioligowcom całą nieuregulowaną kwotę transferu. 

Poza tym Górnik Zabrze obciążony został koszatmi procesu, a kwota zapisana w umowie transferowej zostanie powiększona o ustawowe odsetki. Wyrok jest prawomocny. W Warszawie Rozwój Katowice reprezentował dyrektor klubu Romulad Oryńczak i prawnik Michał Sieroń.

Adam Giesa po bardzo dobrej rundzie jesiennej sezonu 2006/2007 w barwach Rozwoju Katowice, w listopadzie 2006 roku został zaproszony na testy do Górnika. W tym czasie wystąpił m. in. w meczu Pucharu Ekstraklasy z Wisłą Kraków. Działacze Górnika podjęli decyzję o wykupieniu zawodnika i podpisali z nim kontrakt. Uregulowana została też pierwsza rata zapisana w umowie transferowej.

W styczniu okazało się, że Giesa jest kontuzjowany. Wcześniej w Górniku nastąpiły zmiany we władzach klubu. Nowy prezes w wypowiedziach dla mediów nie ukrywał, że nie podobają mu się niektóre ruchy transferowe ustępujących władz.

Tymczasem minął termin spłaty drugiej raty za transfer Giesy. Władze Górnika odmówiły, uznając transkację za nieważną z powodu "zatajenia kontuzji zawodnika".

Absurdalny zarzut władz zabrzańskiego klubu (Giesa gdy był rzekomo kontuzjowany grał w barwach Górnika z meczu z Wisłą), uchylanie się od realizacji umowy i brak perspektyw na porozumienie spowodował, że sprawa trafiła do Piłkarskiego Sądu Polubownego, który bez cienia wątpliwości uznał racje katowiczan. Zabrzanie odwołali się od wyroku, ale we wtorek Rozwój wygrał sprawę także w drugiej instancji i Górnik oprócz zapisanej kwoty odstępnego zapłaci także odsetki i pokryje koszty procesu.

źródło: www.rozwoj.info.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online