Forum
 

W prawo zwrot

Ryszard Wieczorek, trener Górnika Zabrze, mówił przed rozpoczęciem rozgrywek, że Adam Danch może być objawieniem rundy wiosennej. Szkoleniowiec przepowiedział też powołanie Dancha do reprezentacji Polski.
Jeśli chodzi o kadrę, to wszystko się zgadza. Danch zagrał w meczu z zagranicznymi gwiazdami Orange Ekstraklasy. Gorzej, jeśli chodzi o drugą prognozę. Póki co, Danch nie jest objawieniem, ale raczej kimś w rodzaju zapchajdziury - ocenia "Przegląd Sportowy".

Piłkarz, który był jednym z najważniejszych ogniw reprezentacji do lat 20 na ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Kanadzie, gra z konieczności na prawej obronie, gdzie zastępuje zmagającego się z kontuzją Słowaka Patrika Pavlendę. Czy to nie jest tak, że Danch marnuje się na tej pozycji?

- Znam Adama jako defensywnego pomocnika, względnie środkowego obrońcę - mówi Zdzisław Podedworny, trener, który wprowadzał zawodnika do ekstraklasy.

- Boczny obrońca musi być zwrotny i szybki, a ja nie wiem, czy Adam ma takie cechy. Z drugiej strony, lepiej dla niego jak w ogóle gra, niż gdyby miał siedzieć na ławie - dodaje.

Michał Globisz, który trenował Dacha w reprezentacji U-20, też jest zdania, że prawa obrona to dobre rozwiązanie. - Wszyscy mamy w głowie tego Adama, który potrafi skasować atak rywala, który porządkuje grę w środku pola. Piłkarz szuka jednak swojego miejsca na boisku przez całe życie. Teraz z konieczności gra na prawej obronie, ale nagle może się okazać, że to jest to - stwierdza Globisz.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online