Wieczorek: Z Jagiellonią gramy o życie

Górnik Zabrze przegrał już cztery ligowe spotkania z rzędu. Wiosną, wliczając mecz Pucharu Ekstraklasy, Ślązacy zanotowali trzy porażki. Na Roosevelta mówi się, że sobotni mecz z Jagiellonią Białystok może mieć ogromne znacznie dla dalszych losów trenera Ryszarda Wieczorka. 

Jeśli Górnik przegra to szkoleniowiec, który jesienią zbudował coś z niczego, może się nawet pożegnać z posadą. A przecież Wieczorek, już od dwóch tygodni, negocjuje nowy kontrakt z klubem. Obecny wygasa 30 czerwca.

Co się dzieje z Górnikiem?
Ryszard Wieczorek: Jak to co się dzieje? Przegrywamy.

Tomasz Hajto mówi, że brakuje zaangażowania.
- To proszę zacytować Tomka, ja tego nie powiedziałem i nie chcę tego komentować. Zresztą chciałbym rozmawiać wyłącznie o kwestiach piłkarskich, dotyczących prowadzenia zespołu, a nie odnosić się do tego co powiedzieli inni. Przed wielkimi derbami pisaliście, że wynik meczu z Ruchem Chorzów może decydować o mojej przyszłości. To śmieszne. Jedno spotkanie ma dać podstawę do oceny całej mojej pracy?

Napisaliśmy też, że trener Wieczorek powinien dostać czas i spokojnie pracować z zespołem.
- Ale ja nie rozumiem, skąd w ogóle pomysł, żeby podejmować taki temat?

Mówi się, że przegrana z Jagiellonią może oznaczać zmianę trenera w Górniku?
- To są plotki, a ja się plotkami nie zajmuję. Zgadzam się z tym, że mecz sobotni to będzie mecz o życie. Ale ja nie myślę o sobie, tylko o drużynie, jako całości. Widzę, że sprawy idą w złym kierunku i szukam impulsu, który odwróci tendencję. Wygrany mecz z Jagą może takim impulsem być.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]