Pokojowi fanatycy

Derby Ruch - Górnik wzbudzają wielkie emocje nawet w Kościele.
Kapelani Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze nie mają najmniejszych wątpliwości. Wielkie derby mają być świętem.
Mirosław Friedrich (40 l., Ruch) i Bogdan Reder (46 l., Górnik) przed meczem spotkali się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. - Mamy nadzieję, że nie zawiodą nas piłkarze, a kibice także nie popsują tego święta - orzekli zgodnie. Obaj, ubrani w klubowe szaliki, na murawie Śląskiego symbolicznie podali sobie ręce. Liczą, że taka sama atmosfera będzie w niedzielę na trybunach.

- Przyjadę z rodzicami - mówi ks. Mirek. - Moja matka nie była już 20 lat na stadionie, ale takiego meczu nie przepuści. Poza tym kupiłem dla swoich znajomych 26 biletów. Jeden sektor będzie nasz (śmiech).

- Ja przyjadę z kibicami Górnika - dodaje ks. Bogdan. - W Wilczej, gdzie jestem proboszczem, fanów zabrzan nie brakuje. Obaj liczą, że górą w niedzielę będzie... Ruch - od razu mówi ks. Mirek. - Inaczej być nie może. - Wygramy 3:2 - oznajmia ks. Bogdan. - Dwie bramki strzeli Tomek Zahorski, a jedną Michał Pazdan.

- Jedno jest pewne, Górnik będzie mocniejszy niż w ostatnim meczu z Lechem, bo nie zagra Hajto - wtrąca ks. Mirek. - Uważam, że Górnik gra lepiej bez niego.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online