Lubański: Nie ma żadnego konfliktu z Górnikiem

» Pańskie drogi z Górnikiem Zabrze jakoś się rozeszły, choć strzelił pan dla tego klubu 155 goli.
Włodzimierz Lubański: - To nie tak. Nie dostałem zaproszenia z Górnika na derby, ale ja uważam, że to czysty przypadek. Ruch jest gospodarzem, z Cichej dostałem więc zaproszenie. W niedzielę będę na Stadionie Śląskim, który jest dla mnie miejscem szczególnym. Nie chciałbym jednak, żeby pisano o moim konflikcie z Górnikiem. Nie ma żadnego konfliktu, bo ja się na Górnika nie obraziłem.

» Ale już od pewnego czasu nie układa się panu z Górnikiem?
- Mandatu na zjazd PZPN z Górnika nie dostałem i to była jedna, jedyna sytuacja, przy okazji której, można mówić o zgrzycie. Wtedy, od kilku byłych kolegów z boiska, usłyszałem kilka nieprzyjemnych rzeczy. Powiedzieli mi, że ja nic dla Górnika nie zrobiłem. Nie mogłem się z tym zgodzić. Wystarczy spojrzeć do kroniki, i tam jest napisane, ile ja dla Górnika dokonałem. Mogę się jednak przyznać do tego, że po zakończeniu kariery nie wspierałem klubu z Zabrza. Byłem daleko od kraju, nie miałem możliwości.

» Górnik panu pomógł po zakończeniu kariery. Dostał pan pełnomocnictwo do reprezentowania klubu w sprawach transferowych.
- Przypominanie tej historii nie jest na miejscu. To prawda, że takie pełnomocnictwo dostałem. Załatwiałem, między innymi, transfer Roberta Warzychy. Ja się tego nie wypieram, ale po co znów to rozgrzebywać. A już na pewno nie należy łączyć tej sprawy z mandatem na zjazd PZPN. Chciałem go dostać, bo zależało mi na tym, by powalczyć o fotel prezesa związku. Nie udało się, trudno.

» A teraz jeszcze ta sprawa z brakiem zaproszenia na mecz derbowy.
- Ale ja już nie chcę wnikać w to, czy Górnik nie mógł, czy nie chciał mnie zaprosić. Mnie jest miło, że Ruch o mnie pamięta. Tyle goli im strzeliłem... Najwięcej bramek na ligowych boiskach zdobyłem właśnie w meczach z Ruchem. Byłem ich katem, a oni teraz wyciągnęli do mnie pomocną dłoń.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online