Pół tysiąca dziennikarzy na derbach Śląska

429. dziennikarzy, także z Niemiec, Anglii i Irlandii, zostało akredytowanych na niedzielny mecz Orange Ekstraklasy Ruch Chorzów - Górnik Zabrze na Stadionie Śląskim. Z 41. tysięcy biletów zostało nie wykupionych 400. 

Prowadziłem już zespoły w meczach derbowych, ale nigdy nie przy tak licznej widowni. Nigdy też nie spotkałem się z takim zainteresowaniem mediów, które już miesiąc przed spotkaniem zajmują się tym pojedynkiem" - powiedział podczas konferencji trener chorzowian Duszan Radolsky.

"Mecz z Górnikiem to będzie dla mnie chyba najbardziej prestiżowy pojedynek w karierze, choć o.. niczym nie będzie decydował. Derby Ruchu z Górnikiem są najważniejsze w regionie, a teraz jeszcze zagramy przy tak wielkiej widowni" - dodał kapitan "niebieskich" Wojciech Grzyb.

Na mecz przyjedzie 12,5 tysiąca kibiców Górnika. Specjalnymi pociągami dotrą do stacji Katowice - Załęże, a stamtąd autobusami zostaną przewiezieni na stadion. Także w Załężu będzie przygotowany strzeżony parking dla samochodów osobowych wiozących sympatyków drużyny z Zabrza.

Przed meczem wystąpi na stadionie m.in. Doda, a bramy zostaną otwarte o 12.00, czyli cztery godziny przed pierwszym gwizdkiem.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]