Z "Jankiem Bombą" pragną ruszyć na chorzowian

Jutro zostanie zamknięte okno transferowe. Działacze Górnika walczą o młodego napastnika Kamerunu Yannicka Mbengono Ondoa. W Zabrzu kibice liczą, że uda się pozyskać zdolnego zawodnika, który mógłby zabłysnąć w meczu derbowym z Ruchem Chorzów. Sam piłkarz nie chce już grać w węgierskim Kecskemeti. 

Górnik Zabrze szukał napastnika. Tuż przed rozpoczęciem rundy wiosennej na testy przyjechał 21-letni zawodnik z Kamerunu. Yannic Ondoa zagrał kilkanaście minut w meczu z Wisłą Kraków, a także całe spotkanie z ROW-em Rybnik. Młodzituki piłkarz od razu stał się ulubieńcem kibiców, którzy ochrzcili go "Jankiem Bombą". "Fajnie by było, gdyby zagrał w derbach i nastrzelał Ruchowi kilka bramek" - można przeczytać na forum kibiców Górnika. - Jest to ciekawy zawodnik, który ma taką szybką lewą nóżkę - komplementował piłkarza trener Górnika Ryszard Wieczorek. Dyrektor sportowy Górnika Krzysztof Hetmańki podjął rozmowy w sprawie transferu. Działacze lidera drugiej ligi węgierskiej chcą jednak otrzymać za napastnika jak najwięcej pieniędzy. - Im bardziej nam zależy, tym większa jest cena - skarży się Hetmański. Zawodnik marzy, by zagrać w meczu na Stadionie Śląskim. - Górnik ma naprawdę ciekawy skład. Chcę w nim grać. Mam nadzieję, że kluby się dogadają. Cieszę się, że tak dobrze przyjęli mnie kibice. To było bardzo miłe - mówi Ondoa, który zapowiedział, iż w Kecskemeti już nie zagra.

Kluby na porozumienie mają czas do północy z czwartku na piątek. Jeśli węgierscy działacze ustąpią i dogadają się z Górnikiem, to Ondoa miałby szansę na debiut na Śląskim.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]