Sprawdzian z Cracovią

Dziś o 18:00 Górnik gra mecz w Pucharze ekstraklasy z Cracovią. To pierwsze spotkanie fazy ćwierćfinałowej rozgrywek, w których zabrzanie chcą zajść jak najwyżej. Skład Górnika będzie jednak daleki od optymalnego, co dotyczy także "Pasów". Przede wszystkim zabraknie na boisku czterech kadrowiczów Leo Beenhakkera. W Zabrzu marzą o tym, by kwartet Pawelec - Pazdan - Gołoś - Zahorski nie nabawił się we Wronkach żadnej kontuzji. Prawdopodobnie cała czwórka wyjdzie bowiem w niedzielę na boisko. W wypadku Gołosia trener Ryszard Wieczorek zapewne nie miałby nic przeciwko jego grze w krótszym wymiarze niż 90 minut. Gołoś długo leczył kontuzje i zagranie trzech spotkań w osiem dni do pierwszej do ostatniej minuty mogłoby mu sprawić spory problem.
W bramce wystąpi dziś prawdopodobnie Sebastian Nowak, a przed nim Tomasz Hajto i Adam Danch. Jeżeli ten ostatni wypadnie dobrze, może zająć jedno z miejsc na środku defensywy w derbach. Komu jeszcze da odpocząć Ryszard Wieczorek? Pewnie Piotrowi Madjeskiemu (chorował), Tadasowi Papeczkysowi, może Dawidowi Jarce. To oznacza szanse gry dla Dariusza Stachowiaka, Mariusza Magiery i Tomasza Moskala. W środku pola powinien zagrać Jerzy Brzęczek, który w niedzielę leczył przeziębienie. Jest już w treningu i przynajmniej na 45 minut powinien wyjść na boisko.
Także w dalekim od optymalnego składzie zagra dziś Cracovia. Stefan Majewski przywiezie do Zabrza tylko część jedenastki, która grała o ligowy punkty z Polonią Bytom. W kadrze na mecz znalazł się Piotr Polczak, były gracz GKS Katowice, którego zimą chciał sprowadzić do siebie... Górnik.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]