Marciniak wypożyczony do Śląska

Adam Marciniak podpisał w piątek kontrakt z wrocławskim Śląskiem. Młody obrońca zostanie wypożyczony z Górnika Zabrze na pół roku.
- W czwartek przywiozłem z Zabrza całą dokumentację tego transferu. Brakowało tylko podpisu naszego prezesa. Teraz, gdy Adam zgodził się na nasze warunki, wystarczy, że nasz szef złoży swój autograf i odsyłamy papiery na Górny Śląsk - mówi Ryszard Tarasiewicz, trener Śląska. 

Sam zawodnik cieszy się, że trafił do Wrocławia. Zdaje sobie sprawę, że w Górniku nie miałby żadnych szans na grę.

- Szczególnie teraz, gdy do klubu przyszedł Mariusz Magiera. Mam nadzieję, że w Śląsku wywalczę sobie miejsce w wyjściowym składzie. Muszę też zacząć myśleć o urządzeniu się we Wrocławiu. Załatwić jakieś mieszkanie, sprowadzić dziewczynę Dianę. I poznać miasto. Na razie byłem na starówce i zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Reszta jest podobna do mojej rodzinnej Łodzi. Za to Zabrze bije na głowę - opowiada ze śmiechem zadowolony Marciniak.

W poniedziałek okaże się, czy do Śląska trafi napastnik Piotr Ruszkul. To kolejny młody i utalentowany zawodnik Górnika Zabrze, który nie ma miejsca w szerokiej kadrze.

- Tam jest ogromna konkurencja w ataku. Jeśli trener Górnika Ryszard Wieczorek uzna, że Ruszkul nie ma szans na grę, wypożyczymy go - twierdzi Tarasiewicz. Może to być o tyle trudne, że Ruszkul spisuje się nieźle w spotkaniach testowych. W piątek pokonał bramkarza hiszpańskiego Algeciras CF.

źródło: Polska - Gazeta WrocławskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]