Moskal naciska

Jesienią Górnik grał systemem 4-4-2. Teraz ćwiczy wariant 4-4-1-1. Z jednym napastnikiem zabrzanie nie strzelili Ham Kam ani jednego gola.
Piłkarze Górnika są po pierwszej rundzie na ósmym miejscu w tabeli. Jeżeli chcą awansować w tabeli muszą coś zmienić w grze. Sparingowe spotkania zabrzan w Esteponie pokazują, że elementem zaskoczenia ma być nowe ustawienie: 4-4-1-1. Ważną rolę w tym układzie odgrywają skrzydłowi i grający bardzo ofensywnie boczni obrońcy, którzy dośrodkowywali piłki do rosłego Moskala.

- Tomek jest w wysokiej formie. W meczu z Metalurgiem Zaporoże wypracował gola, w spotkaniu z Ham Kam sam zdobył bramkę - mówi Wieczorek o piłkarzu, który ma walczyć o miejsce w składzie z Tomaszem Zahorskim.

Przy nowym ustawieniu zmieniłaby się rola Piotra Gierczaka, który swego czasu grał w ataku, ale ostatnio był specjalistą od "czarnej roboty". Teraz w defensywie zastąpiłby go Serb Marko Bajić, wspierany przez Jerzego Brzęczka.

- Nowy system wypadł obiecująco, ale gra z dwójką napastników była równie ciekawa - podkreśla trener, którego szczególnie ucieszyła dobra postawa skrzydłowych. - Serce mi mocniej biło, gdy patrzyłem na akcję Madejskiego w meczu z Ham Kam. Piotrek ograł rywala i strzelił gola. Na drugiej stronie Konrad Gołoś też miał kilka ciekawych akcji ofensywnych - mówi trener.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]