Jarka: Znów będę strzelał bramki

Dawid Jarka w Hiszpanii na zajęciach jest wyjątkowo aktywny, a największą uwagę przykłada do treningu strzeleckiego. Widać, że obawia się o miejsce w składzie, bo jak wiadomo, jedynym pewniakiem jest reprezentant Polski Tomasz Zahorski. O drugie miejsce w ataku trzeba powalczyć. 

Napastnik Górnika już wie, dlaczego na początku października nagle przestał strzelać gole. - Mój akumulator nagle się wyładował, albo raczej się wyczerpał. Okazało się, że młody zawodnik, a takim jestem, potrzebuje kilku okresów przygotowawczych, by przystosować się do ligowych obciążeń - mówi Jarka. Teraz łatwiej zrozumieć, dlaczego na początku tego sezonu trener Ryszard Wieczorek mówił o nim, że to napastnik z ograniczoną odpowiedzialnością. - Jarka to typ szybkościowca, ale z wytrzymałością jest u niego dużo gorzej - przyznaje szkoleniowiec.

Jarka jednak pociesza się, że teraz uda mu się poprawić wytrzymałość. - Rok temu sił starczyło mi na kilka kolejek. Strzeliłem trzy bramki i zgasłem. Następna runda była już lepsza. Dobrze mi szło przez trzy miesiące, dopiero na finiszu dostałem zadyszki. Teraz wiosna będzie krótka, więc do końca powinienem grać na pełnych obrotach. Bramki znów będę strzelał - zapewnia.

Ale jeśli nie dotrzyma słowa, to w odwodzie czeka już Marcin Wodecki, który teraz pracuje za dwóch. Trener Wieczorek przyznaje, że jeśli młody napastnik utrzyma formę z obozu w Hiszpanii, to da mu szansę. I wcale nie jest powiedziane, że wtedy Jarka usiądzie na ławie. Wodecki może być nie tylko rywalem, ale i partnerem "Killera" w ataku.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]