Ekstraklasa psuje święto

Odliczanie do wielkich derby Górnego Śląska, meczu Ruchu Chorzów z Górnikiem Zabrze, trwa. Zwaśnionych dotąd kibiców obu klubów połączyła idea walki z Ekstraklasą S.A., która chce - ich zdaniem - zepsuć piłkarskie święto.
Ani Ruch, ani Górnik nie mogą się pogodzić z tym, że Ekstraklasa S.A. nakazała rozegranie meczu 2 marca o godzinie 14:45. - Równie dobrze mogliby wyznaczyć początek spotkania na 9 rano - ironizuje rzecznik prasowy Górnika Stanisław Oślizło. - Takie mecze trzeba rozgrywać jak najpóźniej, żeby była atmosfera. Światła reflektorów padające na murawę skupią uwagę kibica właśnie na tym jednym, jedynym miejscu. W ciągu dnia nie ma tej intymności, jaką daje ciemność - uważa Oślizło.

Adrian Skubis, odpowiedzialny w Ekstraklasie S.A. za kontakty z mediami, tłumaczy, że zaplanowanie spotkania na 14:45 to bardzo dobry pomysł. - Nam chodzi głównie o bezpieczeństwo - rozpoczyna. - Po meczu, który rozpocznie się przed trzecią, będzie jeszcze jasno i służbom bezpieczeństwa łatwiej przyjdzie zapanowanie nad tłumem - wyjaśnia Skubis mając na myśli 41 tysięcy kibiców, bo tylu ludzi ma zobaczyć mecz na Stadionie Śląskim. - Trzeba też pamiętać o antagonizmach fanów Ruchu i Górnika. Lepiej dmuchać na zimne - dodaje.

Mecz ma być transmitowany przez Canal Plus. Godzinę rozpoczęcia spotkania zasugerowała jednak Ekstraklasa S.A. - Canal Plus nie miał zastrzeżeń - twierdzi Skubis.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online