Przegląd Sportowy: 20 mln na 4 lata

Rada nadzorcza firmy Allianz podpisała nową umowę sponsorską z Górnikiem. Według nieoficjalnych informacji klub będzie dostawał po 5 milionów złotych na rok, a umowa ma obowiązywać przez 4 lata.
Na początku pojawiły się plotki, że klub dostał 20 mln, ale na każdy sezon. Dodajmy, że gdyby do tej sumy doliczyć 8 milionów, które Górnik ma z innych źródeł, stawiałoby to Ślązaków w gronie ligowych potentatów. Ale te rewelacje stanowczo dementują władze Górnika.
- My aż takiej kasy na oczy nie zobaczymy - mówi dyrektor klubu Krzysztof Hetmański. - Już nawet z Allianza dzwonili i pytali kto rozpowiada, że firma da nam tyle pieniędzy - dodaje działacz.
W klubie boją się, że informacja o wielkiej kasie może wywołać burzę, a zawodnicy zaczną się domagać podwyżek. W Górniku jest spora grupa piłkarzy, którzy mają miesięczne kontrakty na poziomie 10 tys. Górna stawka to nieco ponad 20 tys. A najlepszy strzelec Dawid Jarka zarabia 6 tysięcy na miesiąc.
- Jak nasi chłopcy pomyślą, że dostaliśmy te dwadzieścia milionów, to zaraz upomną się o podwyżki - mówi Hetmański.
Jaką, w takim razie umowę podpisał Górnik z Allianzem? W klubie nikt nie chce się oficjalnie wypowiadać, ale jak się dowiedział "Przegląd Sportowy", 20 milionów to ma być suma, jaką Górnik otrzyma w przeciągu 4 lat. Wypada po 5 milionów na rok. Budżet zabrzan na 2008 rok ma wynosić 13 milionów. To znaczy, że Górnikowi wciąż będzie daleko do najbogatszych. Wisła Kraków, Legia Warszawa i GKS PGE Bełchatów mają roczne budżety rzędu 40 milionów. Lech Poznań ma 32 miliony, Groclin 27, a Zagłębie Lubin około 20.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online