Spotkanie z czartem

Dziś rozpoczął się piąty dzień zgrupowania zabrzan w Wiśle. 27 podopiecznych Ryszarda wieczorka przebywa w ośrodku "Start" i na brak zajęć narzekać nie mogą. - Tylko w niedzielę pobudkę wyznaczono na godzinę 8:00, czyli... późno. W tygodniu wstajemy o 6:30 - mówi kierownik zabrzańskiej drużyny, Jan Zieleźnik. 
Już o siódmej piłkarze mają pierwszy trening biegowy. Potem jeszcze dwa razy wychodzą na zajęcia. O 11:00 i o 17:00. Wtedy korzystają z hali, boisk lub siłowni. Kiedy wczoraj siatkarki toczyły dramatyczny mecz o awans do igrzysk olimpijskich piłkarze przygotowywali się do popołudniowych zajęć. - Trening rzecz święta, choć oczywiście kibicujemy wszystkim naszym sportowcom. Wszystko jest rozpisane co do minuty, a z hali korzystają też inne drużyny. Nie możemy nagle przesunąć treningu o pół godziny - dodaje Zieleźnik.
Poza Tadasem Papeczkysem nikt nie narzeka na kontuzje. Uraz Litwina też nie jest zresztą poważny. Tomasz Hajto, który dwa dni trenował nieco lżej wrócił już do zajęć.
Górnik nadal jest w Wiśle w komplecie, choć Tomasz Laskowski i Sławomir Jarczyk są przygotowani do tego, że w każdej chwili mogą dostać sygnał do wyjazdu z Beskidów. Prawdopodobnie obaj piłkarze jeszcze w tym tygodniu wylecą na testy do jednego z klubów greckich. Ich pozostanie w Górniku jest praktycznie wykluczone. Chodzi wyłącznie o to, by cały czas byli w treningu i na sprawdziany pojechali lepiej przygotowani. W Zabrzu nie bardzo mieliby gdzie i z kim trenować, skoro w klubie pozostał jedynie przechodzący rehabilitację Mateusz Sławik.
Poza zajęciami tylko w sobotę zabrzanie mieli zorganizowane wyjście poza ośrodek. Cała ekipa o godzinie 20:00 pojechała na grilla. Wybór padł na miejsce w Beskidach wyjątkowe, bowiem zabrzanie wybrali się na Równicę do "Czarciego kopyta". Akurat w tym wypadku była zgoda na kiełbaskę z rożna. generalnie menu zabrzan w Wiśle to przede wszystkim potrawy z ryb, mięso wołowe i surówki.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]