Pazdan - z trzeciej ligi do kadry

Nikt nie przypuszczał, że pozyskanie przez Górnika Zabrze z trzecioligowego Hutnika Kraków młodziutkiego Michała Pazdana będzie tak doskonałym posunięciem. Minęło pół roku i piłkarzem po dobrych meczach w lidze interesuje się Leo Beenhakker. 

Po rundzie jesiennej mówi się, że zabrzanie trafili z zakupami nowych piłkarzy. Wymienia się wśród nich doświadczonych Jerzego Brzęczka i Tomasza Hajtę a także Tomasza Zahorskiego, Borisa Peskovicia czy tez Mariusza Pawelca. Kto wie czy nie najlepszym ruchem transferowym było sprowadzenie z Hutnika Kraków Michała Pazdana. - To był zakup! Kupiliśmy go przecież za czapkę gruszek - mówi osoba blisko związana z klubem. Nikt w Zabrzu chyba nie przypuszczał, że zawodnik zrobi tak ogromne postępy i będzie w kręgu zainteresowania selekcjonera reprezentacji Polski Leo Benhakkera.

Postawa Michała Pazdana jest chyba największym zaskoczeniem na plus w minionej rundzie. Mało kto się spodziewał, że zawodnik sprowadzony z trzeciej ligi zrobi tak duże postępy. Zwłaszcza, że ciężko było mu się przebić z tej trzeciej ligi gdzieś wyżej. Ten czas, jaki tutaj spędził zaowocował jego dobrą dyspozycją i powołaniem do reprezentacji. Podobnie było w przypadku Tomasza Zahorskiego i Mariusza Pawelca - mówi trener Górnika Ryszard Wieczorek. Pazdan wystąpił w pierwszej lidze w siedmiu spotkaniach i od razu było widać, że ma spory potencjał. - Znam możliwości moich zawodników. Wiem jak Pazdan i inni sprowadzeni zawodnicy wyglądali pół roku temu, a jak wyglądają teraz.

Na każdych zajęciach dwukrotnie kontrolujemy wszystkich piłkarzy na poziomie kardiologicznym i metabolicznym. To daje efekty i pomaga im dojść do jeszcze lepszej formy - mówi Wieczorek. Sam Pazdan tak szybkim skokiem z trzeciej do pierwszej ligi oraz powołaniem do kadry specjalnie się nie podpala. - Faktycznie wszystko potoczyło się bardzo szybko. Najpierw debiut w pierwszej lidze. Następnie powołanie do kadry. W głowie mi się jednak nie poprzewraca. Dla mnie jest to motywacja do jeszcze cięższej pracy podczas treningów - mówi Pazdan, który występuje na pozycji środkowego obrońcy.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]