Kolejka do nr 1

Boris PeskovićKontrakt Borisa Peskovicia wygasa za pół roku. Dotąd nie było dla niego wartościowego zmiennika. Ale po sprowadzeniu Sebastiana Nowaka, może mieć kłopoty w negocjacjach.
Gdyby nie było Nowaka, Pesković mógłby wynegocjować nowy, bajeczny kontrakt. Górnik mając jednak młodego, zdolnego bramkarza z Ruchu, nie jest już przyparty do muru i nie musi się zgodzić na żądania Peskovicia. A wiadomo, że Słowakowi, który ma 29 lat, zależy na tym, by wreszcie zacząć godnie zarabiać.

Dotąd miesięczny kontrakt Peskovicia wynosił 25 tysięcy złotych. Zawodnik nie mówi, na jak wielką podwyżkę liczy, ale pewnie Górnik zaproponuje mu niewiele więcej niż miał dotąd.

- Z pewnością jest tak, że pojawienie się Sebastiana czyni naszą sytuację bardziej komfortową - mówi trener Ryszard Wieczorek.

- Ja mam komfort, bo zwiększy się rywalizacja o miejsce w bramce. Komfort mają działacze, bo faktycznie, nie muszą podejmować pochopnych decyzji - zauważa ostrożnie szkoleniowiec, zgadzając się jednocześnie z naszą sugestią, że faktycznie jest tak, że Boris nie może teraz działaczy Górnika postawić pod ścianą i żądać wielkich zarobków.

Oczywiście to wszystko nie umniejsza wartości sportowej Słowaka. - Trzeba pamiętać, w jak trudnej sytuacji byliśmy jesienią, a Boris nam pomógł - przyznaje Wieczorek.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]