Wieczorek: Będzie ostra jazda

W Zabrzu twierdzą, że Marko Bajić będzie idealnym partnerem dla Jerzego Brzęczka. Tak uważa chociażby Krzysztof Hetmański, dyrektor Górnika. Tyle, że jesienią, u boku Brzęczka, grał Piotr Gierczak. Czy teraz pójdzie w odstawkę?
Patrząc na rundę jesienną posadzenie Gierczaka na ławce byłoby olbrzymią stratą. Piłkarz w drugiej połowie roku prezentował się wyśmienicie. Po pięciu latach przerwy strzelił w ekstraklasie gola, rozegrał 13 spotkań, a gdy trzeba było udanie zastępował Brzęczka. Nabrał przez to pewności siebie.

Nic dziwnego, że pytanie o Bajića, który ma być idealnym partnerem dla Brzęczka, traktuje prowokacyjnie. - Boi się pan Serba - zapytaliśmy, a riposta była natychmiastowa. - Pewnie, że się Bajića nie boję. Bać to ja się mogę tylko śmierci - wypalił Gierczak.

Chociaż zaraz się zaasekurował. - Niczego nie można być pewnym, runda wiosenna wszystko zweryfikuje. Ja już powiedziałem, że się nie boję i tyle. Mógłbym jedynie znów dodać kwestię o śmierci, bo tylko tego można być pewnym. Czy to znaczy, że obawiam się tego, iż o miejscu w składzie zadecydują pozaboiskowe układy? To już pan powiedział, ja tak nie uważam.

-Dla mnie numerem jeden jest Gierczak - stwierdza jednak trener Ryszard Wieczorek. - Piotrek jesienią pokazał, że zasługuje na grę w pierwszej "jedenastce" i to jest dla mnie punkt wyjścia. Oczywiście Bajić i Adam Danch, bo o nim nie można zapominać, będą naciskać. Zapowiada się naprawdę ostra jazda wiosną, bo to co Adaś pokazuje zasługuje na uznanie - Wieczorek cmoka z zachwytu.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]