Patrik Pavlenda - Szybki i skromny

Patrik Pavlenda rozpoczął treningi z Górnikiem z wysokiego „C”. Podczas testów szybkościowych należał do absolutnej „awangardy”. Widać, że „kieszonkowy” obrońca ma warunki do gry przy linii bocznej i włączania się w akcje ofensywne. - Najszybszy? Chyba nie. Inni byli szybsi - zaskoczył wszystkich 25-letni Słowak. Skromność zachował także przy kolejnym pytaniu. 

- Pana transfer to na razie numer 1 na liście zimowych transferów Górnika.
- Nie jestem żadnym numerem 1. Jeszcze przyjdą inni piłkarze. Chciałbym natomiast okazać się wzmocnieniem Górnika.

- Co pan wiedział o tym klubie, będąc na Słowacji?
- Że to klub z wielką historią. Słyszałem także, że na mecze Górnika przychodzi bardzo dużo kibiców. To dobrze. Bo na spotkaniach mojego poprzedniego klubu (Vion Zlate Moravce - przyp. red.) „fanouszków” było co najwyżej dwa tysiące. Widać, że Polacy to futbolowy naród.

- Polska zagra ze Słowacją w eliminacjach MŚ 2010.
- Mam nadzieję, że zdołamy was pokonać. Mamy coraz lepszą reprezentację, kilku zawodników odgrywa czołowe role w klubach zagranicznych. Sądzę więc, że oba spotkania będą interesujące.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]