Górnik rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej

Skończył się czas umiarkowanego wypoczynku dla piłkarzy Górnika Zabrze. Punktualnie o godzinie 10.00 w kawiarni klubowej rozpoczęły się testy medyczne oraz pobieranie krwi od wszystkich zawodników.
Jak zapewnił kierownik drużyny Jan Zieleźnik forma zawodników jest dobra. – Prawdopodobnie przygotowań nie rozpoczną z nami kontuzjowani zawodnicy: Konrad Gołoś i Mateusz Sławik, którzy są pod opieką medyczną. Jest problem z Marisem Smirnovsem, którego uraz kolana wymaga być może nawet 3-miesięcznej rehabilitacji – mówi Zieleźnik. – Na krótkim obozie treningowym w Wiśle odpowiemy sobie ostatecznie, w jakiej formie są poszczególni zawodnicy. Testowani będą dwaj nowi napastnicy. Chcemy natomiast by na zgrupowanie w Hiszpanii wyjechał już optymalny i zatwierdzony skład, taki, jakim będziemy operować w całym sezonie - dodaje Zieleźnik.

Około godziny 11.00 z zawodnikami spotkał się sztab szkoleniowy, z trenerem Ryszardem Wieczorkiem na czele oraz sztab kierowniczy klubu z Prezesem Ryszardem Szusterem. Spotkanie odbyło się w zamkniętym gronie, nie było dostępne dla prasy. Z informacji wynika, że rozmawiano z zawodnikami o planach na nadchodzący sezon, oczekiwaniach oraz sprawach formalnych. Być może o nadchodzących derbach z Ruchem Chorzów, którymi już dziś żyją kibice na całym Śląsku, również za sprawą miejsca rozegrania meczu jak i kontrowersji wokół dopuszczalnej ilości kibiców.

Kilka dni temu region obiegła wieść, że władze Ruchu Chorzów i Policja optują za ograniczeniem ilości kibiców na Stadionie Śląskim. Dałoby to kibicom Górnika 4,5 miejsc. Chętnych jest tym czasem kilkakrotnie więcej. Sprawą oburzony jest obrońca i weteran w zabrzańskiej drużynie, Tomasz Hajto: - Jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa to nie widzę istotnej różnicy pomiędzy 5, 15 czy 20 tys. kibiców. Przecież w każdej z tych liczb może znaleźć się grupka pseudokibiców, których planem jest urządzanie burd. Dziś, gdy mamy największy popyt na piłkę na Śląsku, powinniśmy umożliwić obejrzenie takiego meczu jak największej ilości kibiców - twierdzi Hajto.

Jak udało się dowiedzieć w siedzibie klubu, prawdopodobnie sprawa zostanie jednak rozwiązana pozytywnie. – Trwają rozmowy z Panią Prezes Ruchu Chorzów, ze wstępnych zapewnień wynika, ze prawdopodobnie uzyskamy 15 tys. biletów na ten mecz – informuje Krzysztof Maj, dyrektor do spraw marketingu, odpowiedzialny również za organizację wyjazdów kibiców. – Planujemy również spotkanie trójstronne przedstawicieli klubów oraz policji w tej sprawie. Mogę zapewnić, że z naszej strony będziemy wspierać kibiców i dopełnimy wszelkich starań by wyjazd naszych kibiców był zorganizowany w sposób bezpieczny.

Podobnego zdania jest legenda klubu z Roosevelta i jego rzecznik prasowy, Stanisław Oślizło: - Mecze Górnika i Ruchu elektryzowały od zawsze. Dziś powinno być tak jak dawniej i jestem za tym aby na stadionie było możliwie jak najwięcej kibiców. To uskrzydla i motywuje zawodników – wspomina Oślizło. - Wymarzone miejsce? Oczywiście pierwsze. Ale patrząc realnie Górnik może poprawić swoją pozycję i piąte, szóste jest jak najbardziej w zasięgu – dodaje Stanisław Oślizło.

Po spotkaniu piłkarze i sztab trenerski udali się na pierwszy trening sprawnościowy do zabrzańskiej hali sportowej MOSiR przy ul.Matejki. Piersze spotkanie w ramach wiosennej rundy Orange Ekstraklasy już w 24 lutego na stadionie Górnika - przeciwnikiem zabrzan będzie Lech Poznań.

Materiał filmowy z pierwszego w tym roku spotkania piłkarzy Górnika >>

źródło: mmsilesia.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]