Operacja mistrz Polski 2012

Pół roku temu kadra Górnika Zabrze została wywrócona do góry nogami. Na gruzach rozpoczęto budowę drużyny, która miała się liczyć w ekstraklasie. Efekt - środek tabeli. Tej zimy, na Roosevelta, rozpoczęto operację - mistrz Polski 2012.
Za cztery lata Górnik ma wywalczyć tytuł najlepszej drużyny w kraju. Dlatego trener Ryszard Wieczorek rzuca hasło, że chce mieć dwie, praktycznie równorzędne, "jedenastki".

Ta pierwsza to ma być drużyna na teraz, ta druga to ma być zespół przyszłości. Teraz poszukiwani są gracze niemal wyłącznie do drugiej "11". Właśnie dlatego Górnik nie chce 33-letniego Jacka Wiśniewskiego. W sondzie internetowej (na naszej stronie - przyp. red.), pod tytułem: czy Wiśniewski powinien wrócić do Zabrza prawie 75 procent kibiców odpowiedziało, że tak. Wieczorek nie mógł jednak pójść za głosem serca. Rozum podpowiedział mu inne rozwiązanie.

- Mamy wyznaczony konkretny cel na 2012 rok, a już teraz jest w kadrze kilku piłkarzy starszych - opowiada trener. - W lecie trzeba było wziąć Tomka Hajtę i Jurka Brzęczka, żeby drużynę poukładać. Trudno jednak przypuszczać, że 36 i 35-latek będą stanowić o naszej sile, wtedy gdy będziemy walczyć o laury. My w ogóle nie możemy się wikłać w sprowadzanie starszych zawodników. Musimy pamiętać, że prócz Tomka i Jurka mamy też Piotra Gierczaka czy Borisa Peskovića, oni też mają już swoje lata - zauważa Wieczorek.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]