Niech piłka nożna będzie dla kibiców

Tysiące ludzi na Górnym Śląsku z niecierpliwością czeka na 2 marca: w tym dniu odbędą się 90. Wielkie Derby Śląska, czyli mecz Ruchu Chorzów z Górnikiem Zabrze.
Wyrównana rywalizacja śląskich gigantów (oba kluby zdobyły po 14 tytułów mistrza Polski) wzbudza wielki dreszcz emocji od Pyskowic po Pszczynę, od Rybnika po Imielin. 

W sierpniu 1968 roku ligowe derby nr 26 zgromadziły na Śląskim aż 80 tys. widzów. Nie ma co prawda szans na powtórzenie tamtej frekwencji (dziś stadion mieści 47 tys. kibiców), ale jest za to okazja, żeby o tym spotkaniu z zapartym tchem mówiła cała Polska.

Kibice Górnika złożyli zamówienie na 15 tys. biletów, fanów Ruchu na pewno nie będzie mniej. Ten mecz mógłby zobaczyć nawet komplet publiczności! Może się tak stać, pod warunkiem że organizatorzy nie wprowadzą w sprzedaży biletów ograniczeń związanych ze względami bezpieczeństwa. Wiadomo, że szalikowcy obu klubów się nienawidzą.

Nikt nie ukrywa, że zabezpieczenie meczu będzie wielkim wysiłkiem dla ochroniarzy i policji (wyobrażacie sobie ochronę 15-tysięcznego tłumu zmierzającego z Zabrza do Chorzowa?). Uważam jednak, że... warto się wysilić. To będzie piłkarskie święto, które rozmachem wielokrotnie przebije derby Krakowa, Łodzi czy Trójmiasta.

Stowarzyszenie "Klub Sympatyków Górnika Zabrze" wydało właśnie oświadczenie apelujące do władz obydwu klubów, żeby zrobiły wszystko, aby ten mecz odbył się przy pełnych trybunach. W stu procentach je popieram: piłka nożna dla kibiców!

autor: Paweł Czado / Gazeta WyborczaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]