Kibice Ruchu: Niech to będzie święto!

Wiadomo, że z fanami Górnika nie kochamy się, ale chcemy zrobić wszystko, by derby obu tak zasłużonych klubów znów były wielkie nie tylko z nazwy - mówi jeden z liderów kibiców Ruchu. - Warto pokazać całej Polsce, że na Śląsku można zorganizować mecz z niespotykaną gdzie indziej liczbą widzów. Wielu z nas wolałoby, aby Ruch rozgrywał swoje mecze na Cichej, ale skoro sytuacja wymaga gry na Stadionie Śląskim, to warto to wykorzystać i zachęcić do przyjścia na derby z Górnikiem także tych kibiców "Niebieskich", którzy sercem są z drużyną, ale rzadko decydują się na oglądanie ligowych meczów z trybun.

Nie sądzę, by dzisiaj było możliwe zawarcie z kibicami Górnika "paktu o nieagresji" przy okazji najbliższych derbów, jak to ma miejsce w przypadku większości klubów na czas spotkań reprezentacji Polski. Myślę jednak, że obu stronom zależy na tym, aby Euro 2012 odbyło się na Stadionie Śląskim i ten ligowy mecz będzie okazją, aby to potwierdzić, a nie szukać okazji do starć. W każdym razie na pewno będzie to też wyzwanie dla służb porządkowych. Można jednak tak zorganizować to spotkanie, że zwaśnione strony nie wejdą sobie w drogę. My zrobimy wszystko, aby było to święto śląskiej piłki. Powinien być spokój. Zależy nam na tym, aby ci kibice, którzy zdecydują się przyjść na taki mecz po dłuższej przerwie, zostali przy drużynie i odwiedzali stadiony regularnie, przy następnych występach Ruchu. Przygotowujemy specjalną akcję nagłaśniającą derby. Jestem przekonany, że na długo przed meczem będzie widać i słychać na całym Śląsku, że spotykają się wielokrotni mistrzowie Polski, drużyny, z którymi pod tym względem nie może się równać nikt w kraju. Jeszcze raz powtórzę - możemy się z kibicami innych drużyn nie kochać, ale trzeba szanować.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]