Prezes Ruchu i Górnika: Jak najwięcej kibiców na derbach

Katarzyna Sobstyl (fot. wikipedia.pl)Kibice obu zespołów już teraz żyją tym spotkaniem, choć pozostało do niego dwa miesiące. Wielkie Derby Górnego Śląska mają być rozegrane na stadionie Śląskim. Działacze Górnika Zabrze zamówili na te spotkanie 15 tysięcy biletów, a stowarzyszenie "Klub Sympatyków Górnika Zabrze" już czyni starania o osobny parking dla swoich fanów, a także o możliwość przejazdu na mecz pociągami specjalnymi.  - To byłaby doskonała promocja stadionu oraz całego naszego regionu. Kilkadziesiąt tysięcy widzów na meczu derbowym, to byłoby coś! Chcemy, aby derby były rozegrane przy pełnych trybunach. - mówi prezes Górnika Ryszard Szuster.

Takie spotkanie byłoby doskonałą reklamą dla Chorzowa, który jest na liście rezerwowej do organizacji Euro 2012. - To byłoby wielkie wydarzenie dla całej polskiej piłki. Mielibyśmy wielki mecz ligowy, jak za dawnych lat. Czasy się jednak zmieniły i teraz do takiego przedsięwzięcia trzeba podchodzić zarówno sentymentalnie, jak i profesjonalnie. Trzeba zadbać o to, by atmosfera na meczach ligowych była podobna do tej, która jest na spotkaniach reprezentacji naszego kraju - mówi Marek Szczerbowski dyrektor Stadionu Śląskiego. Stadion w Chorzowie jest kojarzony z wieloma wspaniałymi meczami, nie tylko reprezentacji Polski, ale także pucharowymi czy też ligowymi. W 1968 roku Górnik Zabrze zmierzył się z Ruchem Chorzów w finale Pucharu Polski. Wtedy spotkanie oglądało sto tysięcy widzów. Jest szansa, że w tym roku wielkie derby Górnik - Ruch zobaczy na "Śląskim" komplet widzów, dokładnie jak przed 40 laty. - Chcemy, aby te spotkanie zobaczyło jak najwięcej kibiców - mówi prezes Ruchu Chorzów Katarzyna Sobstyl.

- To byłby powrót do korzeni. Pomimo iż zagrają inni zawodnicy i sama gra też jest inna, może to być wielki mecz tych najbardziej utytułowanych w Polsce klubów. Bardzo chciałbym, aby kibice obu zespołów skoncentrowali się na kulturalnym dopingu dla swoich drużyn. Musimy to wszyscy zrobić dla śląskiej piłki - apeluje Gerrard Cieślik, legendarny gracz Ruchu Chorzów.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]