Jarka odejdzie tylko na chwilę

Wydział Dyscypliny PZPN rozpatrzy skargę zawodnika Górnika Zabrze Dawida Jarki. Twierdzi on, że jego kontrakt z klubem został sfałszowany przez działaczy, bo brakuje w nim kwoty odstępnego. Jeśli PZPN uzna racje Jarki to kontrakt zostanie automatycznie rozwiązany i Jarka będzie wolnym zawodnikiem. 

Wiele wskazuje na to, że tak się właśnie stanie. Jest jednak szansa, że Górnik nie straci Jarki na długo. - Jeśli stary kontrakt zostanie unieważniony to będę chciał podpisać nowy - te słowa Jarka powtarza już od dłuższego czasu. Co się jednak za tym stwierdzeniem kryje? Umowa, która stała się powodem sporu, była ważna do 30 czerwca 2011 roku. Wmyśl zapisu Jarka mógł liczyć na 6 tysięcy brutto miesięcznie plus premie za punkty i dodatkowy bonus za końcowy wynik. Prezes Ryszard Szuster, w trakcie rundy jesiennej, obiecał jednak Jarce podwyżkę.

Czy teraz ten będzie chciał skorzystać z okazji i zażąda większych zarobków przy okazji podpisywania nowego kontraktu? - O nic nie będę się prosił, choć prezes faktycznie mówił o podwyżce. Mnie zależy jedynie na tym, żeby w kontrakcie pojawiła się suma odstępnego, taka jaką wynegocjowaliśmy z moim menedżerem w lecie. I chcę tylko tyle, nic więcej - mówi Jarka.

Klub odpierając zarzuty piłkarza o sfałszowanie umowy używał jednak argumentu, że w tym wypadku chodzi wyłącznie o zrobienie dobrego interesu. Na Roosevelta mówiono, że zawodnik strzelił 10 goli, i przez to stał się pożądanym towarem na rynku. - A ja powtórzę raz jeszcze, że nigdzie się nie wybieram.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]